تاثیر بالای هنر بر انس جوانان با آموزه‌های دینی
تاثیر بالای هنر بر انس جوانان با آموزه‌های دینی

عضو انجمن خوشنویسان قم گفت: با جذب جوانان از طریق رشته‌های هنری می‌توان جان و روح آن‌ها را با آموزه‌های قرآنی و کلام اهل بیت(ع) مانوس کنیم.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از ستاد خبری نمایشگاه قرآن استان، سید ابوالفضل احمدی‌ اظهار کرد: با برپایی این نمایشگاه توفیق حضور و خدمت‌رسانی به زائران کریمه اهل بیت(س) نصیب هنرمندان شد و ما هم در این غرفه آماده خدمت‌رسانی در عرصه خوشنویسی و خطاطی نستعلیق به بازدیدکنندگان هستیم.

وی با بیان اینکه از سال ۶۸ با حضور در آزمون‌های انجمن خوشنویسی و کسب رتبه ممتاز فعالیت خود را به شکل رسمی آغاز کرده، افزود: خط نستعلیق یکی از انواع خط خوشنویسی پرآوازه ایرانی و تخصص اصلی‌ام است و بیشتر برای نوشتن اشعار از آن استفاده می‌شود.

احمدی با اشاره به توانایی و کسب مهارت و فنون‌های لازم خط نسخ، اظهار کرد: کاربرد اصلی خط نسخ برای نوشتن آیات قرآن و روایات ائمه معصومین(ع) است که در هر دو حوزه فعالیت گسترده‌ای دارم.

مدرس انجمن خوشنویسان قم بیان کرد: خوشنویسی به ویژه خط نسخ هنر مقدسی است زیرا در این عرصه هنرمند باید کلام نورانی قرآن کریم روایات ائمه اطهار(ع) را به رشته تحریر درآورد که این خود مایه مباهات و سعادت انسان است.

وی با اشاره به ضرورت آشنایی نوجوانان با رشته‎‌های هنری به ویژه هنر خوشنویسی، ادامه داد: با جذب جوانان از طریق رشته‌های هنری می‌توان جان و روح آن‌ها را با آموزه‌های قرآنی و کلام اهل بیت(ع) مانوس کنیم.

نمایشگاه قرآن کریم «بر آستان بهشت» با هدف ترویج آموزه‌های قرآنی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از چهارم اردیبهشت‌ماه کار خود را آغاز کرد و تا روز پنج‌شنبه ۸اردیبهشت‌ماه در پل حجتیه واقع در ابتدای بلوار بهار هر روز از ساعت ۱۹ الی ۲۴ دایر خواهد بود.

 

 

 

  • منبع خبر : ستاد خبری نمایشگاه قرآن استان قم