استفاده از خلاقیت کودکان برای جذب آنان به قرآن
استفاده از خلاقیت کودکان برای جذب آنان به قرآن

روحانی مستقر در غرفه کودکان نمایشگاه یکی از راه های جذب کودکان به قرآن را بهره‌گیری از خلاقیت آنها دانست و گفت: یکی از اقداماتی که در غرفه کودکان این نمایشگاه انجام میگیرد ارائه خلاقیت است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از ستاد خبری نمایشگاه قرآن کریم «بر آستان بهشت»، سید سجاد نوری، روحانی حاضر در غرفه کودکان این نمایشگاه یکی از راه‌های جذب کودکان به قرآن را ارائه خلاقیت عنوان کرد و افزود: یکی از اقداماتی که در غرفه کودکان این نمایشگاه انجام می‌گیرد ارائه خلاقیت ویژه کودکان است.

وی بیان کرد: می‌توان از طریق خلاقیت‌هایی از جمله سفال، کاغذ قیچی، بادکنک و غیره کودکان را با مفاهیم قرآنی آشنا کرد.

روحانی مستقر در غرفه کودکان نمایشگاه گفت: با کودکان تنها می‌توان از طریق خلاقیت تعامل برقرار و آن‌ها را جذب مسائل قرآنی و دینی کرد.

نوری اظهار کرد: ارتباط با کودک از مسائل بسیار مهم است، ذهن کودک هنگامی که در حال شکل‌‌گیری است، بیش‌ترین مطالب را به خاطر می‌سپارد، آموزش‌هایی که برای کودک اتفاق می‌افتد تفاوت بسیاری با دوران بزرگسالی دارد.

وی درباره علت استقرار یک عمو روحانی در غرفه کودکان، تأکید کرد: رویکرد اولیه این است که کودکان با لباس روحانیت دوست شوند و راحت باشند تا بدانند هرگاه مشکلی برایشان پیش آمد، می‌توانند به این لباس اعتماد کنند و با او صحبت کنند.

نمایشگاه قرآن کریم «بر آستان بهشت» با هدف ترویج آموزه‌های قرآنی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از چهارم اردیبهشت‌ماه کار خود را آغاز کرد و تا روز پنج‌شنبه ۸اردیبهشت‌ماه در پل حجتیه واقع در ابتدای بلوار بهار هر روز از ساعت ۱۹ الی ۲۴ دایر خواهد بود.

  • منبع خبر : ستاد خبری نمایشگاه قرآن استان قم