مالباختگان پروژه رضوان مقابل دادگستری قم تجمع کردند
مالباختگان پروژه رضوان مقابل دادگستری قم تجمع کردند

مالباختگان پروژه کلاهبرداری مسکن مشهور به رضوان، پیش از ظهر امروز مقابل دادگستری استان قم تجمع کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، مالباختگان پروژه مسکونی مشهور به رضوان پیش از ظهر امروز در بلوار شهید عابدی روبروی دادگستری استان قم تجمع کردند.

به گفته تجمع‌کنندگان، علت این تجمع، عدم رضایت مالباختگان از عملکرد دادگستری بوده و آنها خواستار قاطعیت بیشتر در اجرای حکم صادره، تاکید بر رسیدگی فوری و ورود رئیس قوه قضاییه به این پرونده است.

گفتنی است حکم شلاق متهمان پروژه رضوان نیز در محوطه زندان با حضور تعدادی از مالباختگان اجرا شد.

طبق حکم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی، حکم شلاق چهار نفر از محکومان پروژه رضوان در ساعت ۱۰ صبح ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ در محوطه زندان لنگرود با حضور تعدادی از مالباختگان اجرا شد.

این متهمان طبق حکم صادره به تحمل حبس و اجرای شلاق در ملأ عام و رد مال شاکیان به قیمت کارشناسی روز منطقه محکوم شدند که حکم شلاق و تحمل حبس آنها اجرا شد.

متهمان پروژه رضوان با ایجاد یک دفتر چند صد متری با تشریفات و ظاهری فریبنده، تعداد زیادی پرسنل اداری و تهیه قراردادهای شکیل و هولوگرام دار شروع به انجام عملیات ساختمانی بدون پروانه ساخت و خارج از ضوابط کردند و بدین ترتیب از سال ۱۳۹۰ با فروش ۱۳۱ واحد به بیش از هزار نفر، اقدام به تحصیل مال نامشروع و کلاهبرداری نمودند که در سال ۱۳۹۷ با شکایت شکات، عوامل و مرتکبین این جرم تحت تعقیب قرار گرفتند و منجر به تشکیل پرونده قضایی ۳۶ هزار صفحه‌ای کلاهبرداری مسکن شد.

شایان ذکر است حضور در اجرای حکم برای عموم مردم آزاد بوده است؛ این  حکم مربوط به سال گذشته بود که اجرای آن به دلایل قانونی به تعویق افتاده بود.

  • نویسنده : صدرالدین فلاح