تقدیر مراجع تقلید و اساتید حوزه علمیه از خدمات گسترده بسیج سازندگی
تقدیر مراجع تقلید و اساتید حوزه علمیه از خدمات گسترده بسیج سازندگی

مراجع تقلید، اعضای جامعه مدرسین و اساتید برجسته حوزه علمیه در دیدارهای جداگانه با رئیس سازمان بسیج سازندگی، از خدمات گسترده این نهاد تقدیر و بر تداوم فعالیت‌های بسیج در حوزه سازندگی تاکید کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سردار محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی در جریان سفر به قم با برخی از مراجع تقلید، اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه و اساتید حوزوی دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در این دیدارها با اشاره به فلسفه تشکیل بسیج سازندگی گفت: بسیج سازندگی با دستور رهبر انقلاب در حمایت از جریان جهادی تشکیل شد و این سازمان در بسیج دنبال شد تا دستخوش تغییرات در دولت‌ها نشود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه ۴۲ هزار گروه جهادی ثبت شده فعال در کشور از اقشار مختلف داریم که در حوزه‌های متنوع خدمت می‌کنند، در قم نیز یک کار بی نظیر از گروه‌های جهادی طلاب صورت گرفت و عسل دادن فوتی کرونایی بود.

وی ادامه داد: رویکرد دولت رویکرد بسیار خوبی است و در موضوع آبرسانی روستا‌ها این کار با مشارکت دولت و بسیج سازندگی در حال اجراست.

زهرای خاطرنشان کرد: گروه‌های جهادی به عنوان خادمین مردم و فرزندان ولایت با افتخار و بدون هیچ چشم داشتی به مردم خدمت میکنند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی با اشاره به اینکه ۱۵۳ هزار نفر در قالب ۱۴ هزار گروه جهادی به مناسبت هفته بسیج سازندگی در رزمایش جهادگران فاطمی در سطح کشور فعالیت می‌کنند عنوان کرد: بازوی دیگر جهادگران قرارگاه‌های جهادی است که اکنون ۱۶۵ قرارگاه جهادی در کشور به صورت عملیاتی وجود دارد.

آیت‌الله نوری همدانی: کار بسیج سازندگی بسیار مهم و با فضیلت است

آیت‌الله حسین نوری همدانی در دیدار سردار زهرایی اظهار کرد: شکر خدا به برکت انقلاب اسلامی امروزه تا روستا‌های ما از خدمات اسفالت، راهسازی، آب، برق و گاز بهره‌مند هستند.

وی افزود:در این انقلاب اصل مردم هستند و خدمت به این مردم بدون شک عبادت است چرا که طبق آیه قران هرکسی به مردم منفعت برساند از دیگران نزد خداوند محبوب‌تر است.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: کار بسیج سازندگی خدمت به مردم است و این بسیار ارزشمند است چرا که مهمترین عبادت پروردگار خدمت به مردم است.

وی ادامه داد: با یستی با کمال اشتیاق به مردم خدمت کنید و بدانید که اگر روزی خسته بشوید این توفیق نصیب کس دیگری خواهد شد.

حسینی بوشهری: بسیج سازندگی کارنامه درخشان سپاه است

آیت الله حسینی بوشهری هم در دیدار با رئیس سازمان بسیج سازندگی با اشاره به مشکلات موجود در بروکراسی اداری عنوان کرد: بروکراسی و کاغذ بازی که در ایران وجود دارد مردم را در پیگیری مشکلات خود نا امید می‌نماید.

وی تاکید کرد: کار جهادی باید در پیوند با مسجد باشد، اگر مسجد به عنوان محور قرار گیرد، مسجد زمینه را فراهم می‌کند و بسیج سازندگی در پیشبرد اهداف خود موفق‌تر خواهد بود.

حسینی بوشهری: بسیج سازندگی بایستی هوشیار باشد تا درگیر مسائل اداری و روتین پشت میزی نشود و هر طور شده باید روحیه جهادی و انقلابی اش را حفظ نماید.

رئیس جامعه مدرسین خاطرنشان کرد: عمر خدمت به مردم بسیار کوتاه است و این فرصت خدمت برای کسی که برایش باب خیر باز شده بایستی از ان بهره‌مند شود و از این فرصت استفاده کند و نباید تشکیلات اداری ما سدی برای این باب خیر شود.

وی در ادامه تاکید کرد: جهاد تبیین پیوست کار بسیج سازندگی و فعالیت‌های جهادی است و کار‌هایی که انجام می‌شود برای تشویق دیگران و کمک خیرین باید رسانه‌ای شود تا همه سهیم شوند.

حسینی بوشهری با توجه به نقش بسیج سازندگی در خصوص حفظ و تقویت روستا‌ها گفت: در جهت عدم مهاجرت و مهاجرت معکوس و تولید محور شدن روستا‌ها بایستی اقدامات مناسب و جدی صورت گیرد.

دیگر دیدار زهرای با آیت‌الله سید محمد سعیدی امام جمعه قم و تولیت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) بود.

  • منبع خبر : روابط عمومی سپاه استان قم