تصادفات منجر به فوت در قم 21 درصد کاهش داشت
تصادفات منجر به فوت در قم 21 درصد کاهش داشت

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم از کاهش 21 درصدی تصادفات فوتی و 20 درصدی تصادفات جرحی در ایام نوروز خبر داد و گفت: این اقدام موثر نشاگر همکاری خوب مردم و حضور پررنگ پلیس و سایر دستگاه‌های دخیل در این امر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، صیاد درویشی با اشاره به کنترل و مهار سرقت‌ها در تعطیلات نوروزی اظهار کرد: بخشی از خروجی برنامه ریزی‌های انجام شده در عملکردها مشخص است و در حوزه سرقت‌های مهم از جمله منزل و خودرو،4 درصد کاهش سرقت و در حوزه دستگیری سارقان نیز 32 درصد افزایش داشتیم که بخشی از این کاهش به دلیل همین دستگیرها و حضور پررنگ پلیس در نقاط جرم خیز استان بوده است.

وی افزود: یکی از اهداف اصلی پلیس که پیوست همه برنامه‌های خود قرار داده ، تقویت اخلاق حرفه‌ای در پلیس و افزایش انعطاف پذیری و آستانه تحمل است که بتواند ادراک خوب را در همشهریان، مسافران و زائران نسبت به عملکرد پلیس و امنیت موجود ارتقاء دهد که خوشبختانه در این موضوع هم ما شاهد توسعه بسیار خوبی در استان هستیم و عملکردها این مسئله را نشان می‌دهد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به امنیت پارک‌ها در تعطیلات نوروزی، بیان کرد: در تمام بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها به‌ویژه در روز طبیعت شاهد حضور 100 درصدی پلیس بودیم و مورد خاصی را مشاهده نکردیم.

وی با اشاره به کاهش تصادفات در این ایام اضافه کرد: با توجه به اینکه بیش از 2 میلیون و 900 هزار خودرو شامل 12 میلیون مسافر وارد استان قم شدند و 7 میلیون خودرو در محورهای مواصلاتی استان تردد داشته اند، همچنان شاهد کاهش 21 درصدی تصادفات فوتی و 20 درصدی تصادفات جرحی در این ایام هستیم که این نشاگر همکاری خوب مردم و حضور پررنگ پلیس و سایر دستگاه‌های دخیل در این امر است.

درویشی اعلام کرد: پلیس در سال جاری با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و با انجام اقدامات فرهنگی و توسعه فرهنگ ترافیک را در سطح استان بیش از گذشته اجرا می‌کند تا شاهد کمترین میزان تلفات رانندگی در سطح استان باشیم چرا که مقوله آموزش بسیار اهمیت دارد.

وی در پایان تاکید کرد: فرماندهی انتظامی استان با استفاده از تمام امکانات و ظرفیت خود سعی خواهد کرد برنامه‌های خود را در به گونه ای پیش ببرد تا بتوانیم عملکرد بسیار خوبی برای مردم، زائران و مسافران در استان داشته باشیم.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : پایگاه خبری پلیس قم