رقابت ۸۱۳ نفر از کارکنان شرکت‌ نفت در مرحله نیمه نهایی مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه
رقابت ۸۱۳ نفر از کارکنان شرکت‌ نفت در مرحله نیمه نهایی مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه

مدیر روابط عمومی شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: 813 نفر از بین 7500 شرکت‌کننده در مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه شرکت‌ها تابعه و پالایشی در مرحله نهایی حضور دارند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، مجید شهیدی در مراسم افتتاحیه مرحله نیمه نهایی بیست و پنجمین دوره مسابقات قرآن و نهج البلاغه شرکت نفت در قم که در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد با اشاره به شرکت ۷ هزار و ۵۶۰ نفر در مرحله مقدماتی این دوره از مسابقات اظهار کرد: این افراد از تمام شرکت‌های تابعه و پالایشی وزارت نفت بودند که در نهایت ۸۱۳ نفر از آنها به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.

وی افزود: در این مرحله کارکنان شرکت‌های نفت در مناطق قم، همدان، تبریز، رفسنجان، اهواز و مشهد همراه با کارکنان هشت پالایشگاه بخش خصوصی حضور دارند.

مسئول روابط عمومی شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی کشور با بیان اینکه رشته‌های مختلفی در این مسابقات وجود دارد گفت: تحقیق، ترتیل، حفظ و مفاهیم کلام وحی همراه با حفظ و مفاهیم نهج البلاغه، از جمله این رشته‌ها هستند.

وی ادامه داد: شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی دارای ظرفیت‌های متعددی برای طراحی و اجرای برنامه‌های فرهنگی به ویژه برنامه‌ها و مسابقاتی با محوریت قرآن است و این مسابقات نیز در قیاس با سایر برنامه‌های مشابه که از سوی شرکت‌های وزارت نفت مانند گاز و پتروشیمی برگزار می‌شود، از سابقه بالایی برخوردار است.

در بخشی دیگر از این مراسم، مدیر شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی قم هم در سخنانی با بیان اینکه ارتقاء و ترویج فرهنگ قرآنی هدف اصلی برگزاری این مسابقات است اظهار کرد: لازم است بعد از برگزاری مسابقات، کاری پژوهشی برای سنجش میزان تاثیرگذاری آن بر کارکنان و خانواده‌هایشان صورت بگیرد.

سید محمود طاهری به شرایط اجتماعی حال حاضر اشاره و خاطرنشان کرد: امروز شاهد هجمه‌های گوناگونی علیه ملت ایران هستیم و تنها راه نجات در این شرایط، توجه به آموزه‌های قرآنی است.

مدیر شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی قم افزود: همچنین لازم است در شیوه برگزاری مسابقات قرآنی بازنگری شود تا کارکنان و خانواده آنها برای شرکت حداکثری در مسابقات ترغیب شوند.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد استفاده از شیوه تلفیقی در بهره‌گیری از روش‌های قدیمی و جدید، سبب جذب حداکثری به این مسابقات باشد.

در ادامه حجت‌الاسلام امیر حاجی کمالی مشاور وزیر نفت هم سخنرانی کرد و با بیان اینکه قرآن، کتاب انسان‌سازی و عامل پویایی و الهی شدن جامعه است ابراز کرد: چنگ زدن به حبل‌الله که همانا قرآن کریم است، جامعه را از خمودگی، کسالت و توقف نجات داده و به پویایی و پیشرفت رهنمون می‌شود.

وی افزود: خداوند در کتاب خود چارچوب صحیح زندگی را مشخص کرده و اگر ما در همین مسیر حرکت کنیم، وسعت دید و نگرش زیباتر، دلرباتر و بازتری به جهان پیدا می‌کنیم.

مشاور وزیر نفت خاطرنشان کرد: با اینکه قرآن کتاب زندگی است اما شاهد مهجوریت آن در جامعه هستیم و برخی افراد هم از آن دوری می‌کنند بنابراین وظیفه همگانی، توجه دادن دیگران به این کتاب الهی است.

گفتنی است آیین افتتاحیه بیست و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج‌البلاغه شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، پیش از ظهر امروز برگزار شد و شامل برنامه‌های متنوع دیگری همچون اجرای گروه همخوانی و مدیحه‌سرایی میعاد قم نیز بود.

  • نویسنده : صدرالدین فلاح