مرحله نیمه نهایی مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در قم برگزار شد
مرحله نیمه نهایی مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در قم برگزار شد

بیست و پنجمین مرحله نیمه نهایی مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه به میزبانی شرکت ملی پخش فرآوده‌های نفتی منطقه قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم در مراسم افتتاحیه این مسابقات با اشاره به زمان برگزاری این دور از مسابقات قرآنی اظهار کرد: مرحله مقدماتی مسابقات که در ماه‌های پایانی سال گذشته با حضور ۳ هزار نفر از کارمندان و خانواده‌های آنان برگزار شده بود، در مرحله نیمه نهایی به میزبانی استان قم با حضور ۵۵۱ نفر ادامه پیدا کرد.

سید محمود طاهری به اشاره به استقبال بانوان از حضور در این دور از مسابقات اشاره و خاطرنشان کرد: متسابقین در هفت منطقه قم، همدان، مشهد، تبریز، اهواز و رفسنجان به همراه کارکنان هشت پالایشگاه بخش خصوصی در رشته‌های متعدد شامل تحقیق، ترتیل، حفظ، مفاهیم و همچنین نهج‌البلاغه به رقابت پرداختند.

وی گفت: این گونه محافل و مجالس یک هدف را دنبال می‌کند، و آن هم ارتقا و ترویج فرهنگ قرآنی است که برای ارزیابی میزان رسیدگی به اهدافمان باید پژوهشی صورت بگیرد.

طاهری ادامه داد: با توجه به شرایطی که اجتماع دارد، و هجمه‌ای که بر افکار عمومی جامعه است، قطعا بازنگری در شیوه‌ برگزاری مسابقه‌ها و مفاهیم قرآنی ضروری‌ است تا در بین کارکنان شرکت نفت و همچنین خانواده و فرزندان آنها ترغیب و تشویق بیشتری ایجاد کند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم خاطرنشان کرد: برگزاری این مسابقه‌ها به گونه‌ای که تلفیقی از روش‌ها و شیوه‌های سنتی و جدید باشد، مخاطب بیشتری را جذب خواهد کرد.

حجت‌الاسلام حاجی‌کمالی مشاور وزیر و رئیس ستاد اقامه نماز وزارت نفت نیز در مراسم افتتاحیه این مسابقات با اشاره به آیه شریفه “الَّذینَ یُؤْمِنُونَ بِالْغَیْبِ وَ یُقیمُونَ الصَّلاهَ وَ مِمَّا رَزَقْناهُمْ یُنْفِقُونَ”، ضمن بیان صفات اهل تقوی گفت: بی‌شک قرآن کریم اهل تقوا را به مسیر هدایت، راهنمایی خواهد کرد؛ زیرا در جامعه‌ای که دچار کسالت و خواب‌آلودگی است، چنگ زدن به قرآن، انسان را به اوج حیات ابدی خواهد رساند.

وی افزود: ما باید با قرآن رشد کنیم؛ زیرا قرآن کتاب انسان‌سازی است و به ما یک چهارچوب می‌دهد تا در قالب آن به درستی حرکت کنیم.