آیا می‌خواهید همسرتان عاشق شما باشد؟
آیا می‌خواهید همسرتان عاشق شما باشد؟

اگر راهی را با هم شروع كرده‌اید، حق ندارید خسته شوید و كنار بكشید. یادتان نرود كه همسرتان روی حمایت شما حساب كرده پس به او بفهمانید كه در سختی‌ها و شادی‌ها در كنارش

 

کشف‌ناشدنی بودن یکی از دلایلی است که می‌تواند شریک زندگی را از شما دلزده کند.درست است که همه آدم‌ها راز‌هایی درون‌شان دارند اما اگر بخواهید به همسرتان ثابت کنید که نمی‌تواند سر از کار شما دربیاورد، کار را خراب کرده‌اید. فراموش نکنید که پنهان کردن واقعیت‌های کوچک و دروغ گفتن در مورد مسائل مالی وارتباطات‌تان هم می‌تواند رابطه شما را به نقطه بحران برساند.

گمان نکنید با قربانی کردن خودتان می‌توانید او را عاشق‌تر کنید برای بیشترکردن عشق‌تان هم که شده کمی خودخواه باشید. به فکر سلامت‌تان باشید و به‌دلیل آنکه فداکارتر جلوه کنید خودتان را نادیده نگیرید. بد نیست اگر بخشی از پولی که در حساب‌تان هست را فقط برای خودتان خرج کنید. اگر شما خود را قربانی کنید،به مرور به شریک زندگی خسته تبدیل می‌شوید که برای همسرتان هم هیچ زیبایی‌ای نمی‌تواند داشته باشد.

حتما در زندگی مشترک شما، مسئولیت بعضی کارها و تصمیم‌ها بر عهده شماست. پس باجدیت روی آنها تمرکزکنید ونگذارید هیچ‌چیزشماراازانجام وظایف‌تان بازدارد. در جریان این زندگی، ممکن است اشتباهاتی را هم مرتکب شوید اما باز هم باید مسئولیت‌شان را برعهده بگیرید و هرگز با فریب و دروغ از زیر این بار شانه خالی نکنید.

صمیمیت را با بی‌احترامی اشتباه نگیرید. شما باید بتوانید برای همسرتان،عقایدش و تمام افراد و چیزهایی که برای او محترم هستند ارزش قائل شوید. یکی ازبدترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید، این است که وقتی برنامه ای از تلویزیون می‌بیند شبکه را عوض کنید. این کار فقط تغییر دادن کانال تلویزیون نیست، بلکه برای همسرتان به معنای بی‌تفاوت بودن شما نسبت به علائقش است.

شاید قبل از آنکه ازدواج کنید، برایتان عجیب باشد که چطور ۲نفر می‌توانند ده‌ها سال در کنار هم زندگی کنند و تکراری نشوند اما واقعیت این است که اگر مراقب نباشید، روزی برای هم تکراری خواهید شد. اگرمی‌خواهید روز به روز بیشتردوست‌تان داشته باشد از شیوه پوشیدن لباس گرفته تا شرایط اجتماعی و هر معیاردیگری را موردتوجه قرار دهید. سعی کنید همیشه حرف تازه‌ای برای گفتن داشته باشید و هر روز نو شوید.

همسرتان هم مثل شما و هر آدم دیگری نقطه ضعف‌هایی دارد. ممکن است علاقه یاتوانایی ادامه تحصیل را نداشته باشد، رانندگی‌اش بد باشد یا ایراد‌هایی درظاهرش وجود داشته باشد.

اگر شما او را با همین ویژگی‌ها انتخاب کرده‌اید، پس دیگر ضعف‌هایش را به رخش نکشید؛انسان عاشق کسانی هستند که ناتوانی‌هایشان را نادیده می‌گیرند.

مسلما او روزی شما را به ‌دلایلی انتخاب کرده است پس از آنها باخبر شوید.مهربانی، صبوری، حمایت‌گری یا هر ویژگی دیگری که دلیل اصلی به‌وجود آمدن این عشق بوده را بشناسید و سعی کنید این ویژگی‌ها را در خود تقویت کنید.

اگر گمان می‌کنید باید طبق خواسته‌های او زندگی کنید و خود قدیمی‌تان رافراموش کنید در اشتباهید. آنچه شما را در نظر یک همسر دلنشین‌تر می‌کند، داشتن یک هویت مستقل و زندگی در کنار شریک زندگی است که همیشه حرف شنیدنی‌ای برای گفتن دارد.

همسرتان اشتباهی کرده و به احساسات شما و زندگی مشترک‌تان آسیب زده؟ آیا شماگفته‌اید که او را می‌بخشید و باز هم در کنارش می‌مانید؟ اگر چنین قولی داده‌اید به حرف‌تان وفا کنید ودیگر موضوع را به رخش نکشید. اشتباهات همسرتان را مثل پتک توی سرش نکوبید تا عشقش به شما کم نشود.

  • نویسنده : سید جواد نور موسوی