شرکت ۱۲۴ عکاس با ۲ هزار اثر در دهمین دوسالانه عکس هنرمندان قم
شرکت ۱۲۴ عکاس با ۲ هزار اثر در دهمین دوسالانه عکس هنرمندان قم

دبیر دهمین دوسالانه عکس هنرمندان قم گفت: 124 هنرمند عکاس، بیش از 2هزار اثر به دبیرخانه این دوسالانه ارسال کردند که در نهایت از 14 هنرمند عکاس در آیین اختتامیه به عنوان نفرات برگزیده تجلیل می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی دهمین دوره دو سالانه عکس هنرمندان قم، ابراهیم سلیمانی در آیین اختتامیه این رویداد هنری که در تالار مجتمع فرهنگی شهید سید مرتضی آوینی و همزمان با سوم خرداد، چهلمین سالروز آزادسازی خرمشهر (روز مقاومت، ایثار و پیروزی) برگزار شد، بیان کرد: از حُسن اتفاق برگزاری این مراسم، مقارن شدن آن با سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان است که این مناسبت و نیز رشادت های رزمندگان اسلام و یاد شهیدان والامقام را گرامی می‌داریم.

وی تصریح کرد: دهمین دوره دوسالانه عکس هنرمندان قم با برگزاری نمایشگاه در ۲ بخش «قم» و «آزاد» انجام شد که در بخش «قم» از منویات امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب استفاده شده است.

رئیس انجمن عکاسان قم با اشاره به فرمایشات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری ادامه داد: شهر مقدس قم در نگاه امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب اهمیت و جایگاه والایی دارد و این دو بزرگوار همواره در اهمیت این شهر سخنانی بیان کرده اند و دهمین دوره دوسالانه عکس هنرمندان قم نیز با این رویکرد آغاز شد.

وی از شاهچراغی استاندار قم و نیز نهادها و دستگاه هایی که از این دوسالانه حمایت های معنوی و مادی داشته اند، تقدیر و سپاسگزاری کرد و گفت: این دوسالانه توسط انجمن عکاسان استان قم با همکاری استانداری قم، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حوزه هنری استان قم، شهرداری قم، شورای اسلامی شهر قم، سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم و نگارخانه فرهنگ برگزار ‌شده است.

سلیمانی با بیان اینکه حمایت از رویدادهای فرهنگی از جمله این دوسالانه لزوما حمایت مادی نیست و حمایت معنوی نیز بسیار مهم است، افزود: در این زمینه برخی از دستگاه ها، نسبت به برگزاری این رویداد فرهنگی بی توجهی نشان دادند.

وی درباره نحوه برگزاری دوسالانه مذکور اعلام کرد: در این رویداد فرهنگی ۱۲۴ عکاس (۵۳ خانم و ۷۱ آقا) از استان قم و نیز تعدادی از استان های دیگر کشور با بیش از ۲هزار اثر شرکت کردند.

سلیمانی افزود: پس از ارزیابی آثار توسط هیات انتخاب؛ حدود ۷۰۰ اثر به مرحله نهایی راه یافت و مورد قضاوت داوران این دوسالانه قرار گرفت که طی سه مرحله بازبینی و بررسی؛ گزینش نهایی آثار برگزیده انجام پذیرفت.

رئیس انجمن عکاسان استان قم گفت: در مجموع ۱۸۰ اثر از ۵۰ هنرمند عکاس در قالب «تک‌عکس»، «مجموعه‌عکس» و «عکاسی موبایلی» در ۲ بخش «قم» و «آزاد» در ۲ نمایشگاه جداگانه در نگارخانه فرهنگ در معرض دید عموم قرار گرفت.

وی افزود: در این رویداد فرهنگی از ۱۴ هنرمند عکاس آقا و خانم به عنوان برگزیدگان در بخش‌های «آزاد» و «قم» در قالب «مجموعه‌عکس»، «تک‌عکس» و «عکاسی موبایلی» با اهدای نشان افتخار انجمن عکاسان استان قم، دیپلم افتخار و جوایز نقدی در مجموع ۳۲۰ میلیون ریال تقدیر به عمل آمد.

سلیمانی از انتشار کتاب عکس «قم ۱۴۰۰» با موضوع استان قم خبر داد و در ادامه مهدی توکلیان، مهدی کلانترزاده، مهدی مهدوی‌راد، امیر حسامی‌نژاد، حجت‌الله عطایی، امیرمسعود عربشاهی و ابراهیم سلیمانی را اعضای شورای سیاستگذاری این دوسالانه معرفی کرد و گفت: حسن گایینی، امیرمسعود عربشاهی، مهدی بهمنی، مونا نیکوگفتار و نسرین شیخ‌حسن هیات انتخاب این دوسالانه بودند.

وی افزود: سید عباس میرهاشمی، ساسان مویدی و محمد نوروزی از تهران و حجت‌الله عطایی و امیر حسامی‌نژاد از قم اعضای هیات داوری بودند و میثم باباخانی روابط‌عمومی و تبلیغات، محبوبه رضایی دبیرخانه و عباس منجمی گیلانی اطلاع‌رسانی این دوسالانه را برعهده داشتند.

  • منبع خبر : روابط عمومی دهمین دو سالانه عکس هنرمندان قم