ضرورت استفاده از پساب در صنعت و فضای سبز
ضرورت استفاده از پساب در صنعت و فضای سبز

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: تخصیص آب برای مصارف غیرشرب در کشور باید مورد بازنگری قرار گرفته و استفاده از پساب در صنعت و توسعه فضای سبز در دستور کار قرار گیرد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، دکتر هاشم امینی معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به همراه مدیران کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و دفتر نظارت بر بهره برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از روند فعالیت تصفیه خانه فاضلاب شماره سه شهر قم بازدید کردند.

حسن بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در این بازدید گزارشی از روند فعالیت این تصفیه خانه و توسعه شبکه فاضلاب در شهر قم ارائه کرد‌.

همچنین در نشستی مسائل مرتبط با صنعت فاضلاب کشور و وضعیت سرانه های پوشش فاضلاب در کشور و شهر قم مورد بررسی قرار گرفت.

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در این نشست با اشاره به وضعیت توسعه شبکه فاضلاب در قم و مقایسه آن با وضعیت ملی و بین المللی گفت: متوسط جمعیت تحت پوشش شبکه فاضلاب در کشور بالای ۵۰ درصد است در حالی که این سرانه در شهر قم ۴۳ درصد بوده و باید با برنامه ریزی این کمبود جبران شود.

امینی همچنین با بررسی چالش های واگذاری پساب در کشور تصریح کرد: تخصیص آب برای مصارف غیرشرب در کشور باید مورد بازنگری قرار گرفته و تخصیص پساب به عنوان جایگزین برای این مصارف همچون بخش صنعت و توسعه فضای سبز در دستور کار قرار گیرد.

همچنین در بخشی از این جلسه مسائل و مشکلات مربوط به تکمیل خط انتقال فاضلاب پردیسان مورد بحث و بررسی قرار گرفت‌.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم