شکارچیان قمی در سامانه شکار و صید ثبت نام کنند
شکارچیان قمی در سامانه شکار و صید ثبت نام کنند

رئیس اداره حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: بر اساس بخشنامه های صادره، شکارچیان برای دریافت هرگونه پروانه شکار، باید در سامانه شکار و صید ثبت نام کنند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان، طیب احمدی با اشاره به راه اندازی سامانه شکار و صید در سخنانی اظهار داشت: تمامی شکارچیان جهت دریافت دفترچه شناسایی و پروانه شکار، باید هرچه سریعتر در سامانه شکار و صید ثبت نام کنند.

وی در ادامه افزود: متقاضیان می توانند با داشتن اطلاعاتی از جمله کد ملی، دفترچه و جواز حمل سلاح معتبر، با مراجعه به آدرس اینترنتی iranemp.ir و پس از مطالعه کامل راهنمای سایت، نسبت به پیش ثبت نام اقدام وشناسه ثبت نام دریافت کنند.

رئیس اداره حیات وحش محیط زیست استان قم خاطرنشان کرد: ثبت نام کنندگان باید پس از دریافت شناسه، به همراه اصل مدارک به واحد صدور پروانه و دفترچه شکار اداره کل واقع در بوستان بنیادی، موزه تاریخ طبیعی مراجعه و ثبت نام خود را نهایی کنند.

وی در پایان تصریح کرد: البته در حال حاضر در اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، هیچ گونه پروانه شکار پستانداران، پرندگان و ماهیان صادر نمی شود و این فراخوان صرفا جهت شناسایی و ارائه خدمات الکترونیکی به متقاضیان است و شکارچیان باید در اسرع وقت این ثبت نام را انجام دهند.

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم