اجرای 100 برنامه فرهنگی به مناسبت نیمه شعبان در جمکران
اجرای 100 برنامه فرهنگی به مناسبت نیمه شعبان در جمکران

معاون فرهنگی مسجد جمکران گفت: در نیمه شعبان امسال، یکصد برنامه فرهنگی در این مسجد برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام یاسین حسین‌آبادی، معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران، در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: امسال با ایجاد بستر بیشتر برای خدمات به زائران در مسجد مقدس جمکران تلاش می‌کنیم حرکت مسجد در حوزه خدمات رفاهی و مسجد ناظر به نیازهای زائران باشد.

وی افزود: مراسم خطبه‌خوانی خادمان مسجد مقدس جمکران و غبارویی ویژه بانوان در روز 21 فروردین ماه و اجتماع جوانان مهدوی در روز 23فروردین ماه با سخنرانی حجت الاسلام پناهیان و تجلیل از پیر غلامان و مراسم رونمایی نشان ندبه در زوز27 و همایش نرجسانه که همراه با تجلیل از بانوان فعال و تجلیل از خانم مرضیه هاشمی در روز 28 فروردین ماه از برنامه های مسجد جمکران خواهد بود.

وی با بیان اینکه امسال جشن‌های نیمه شعبان را از یک روز به 10شب توسعه دادیم،گفت: جشن‌های ویژه اعیاد شعبانیه از سه‌شنبه،20فرودین‌ ماه با آیین خطبه‌خوانی خادمین مسجد مقدس جمکران آغاز خواهد و اختتامیه این جشن‌ها با آیین شکرگزاری خادمان این مسجد بعد از نماز مغرب و عشاء در روز نیمه شعبان برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه اصول حاکم در برگزاری جشن‌های نیمه شعبان در جمکران مشارکت مردم است، ادامه داد: جشن‌های نیمه شعبان با برنامه‌های متنوعی با شعار تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای ظهور برگزار می‌شود و در حوزه جریان‌سازی فرهنگی و مهدوی، برنامه‌های مناسبی تنظیم شده‌ است.

وی ادامه داد: همایش پیوند فیروزه‌ای ویژه زوج‌های جوان در سال ۹۷ که خطبه عقد آن‌ها در جمکران جاری شده‌ است در روز ۲۹ فروردین‌ماه ساعت ۱۸ و ندبه انتظار با سخنرانی حجت‌الاسلام میرباقری و مداحی حاج رضا طاهری جمعه و کرسی ملی تلاوت آیات مهدوی در روز ۳۰ فروردین ماه با مشارکت بعثه مقام معظم رهبری و آستان قدس رضوی و.. برای اولین بار در جمکران برگزار می‌شود.

حسین‌آبادی با اشاره به این‌که پیاده روی بزرگ «قدمی برای ظهور» ۳۰ فروردین‌ماه برگزار می‌شود، گفت: در پویش «قدمی برداریم» عهد کردیم تا نیمه شعبان سال آینده با شعار هرکسی می‌تواند یک قدم برای انس با امام زمان(عج) و فرج ایشان بردارد، قدم‌هایی برداریم.

حسین‌آبادی با اشاره به اینکه نغمه‌های مهدوی، جنگ‌های مهدوی،جنگ‌های کودک و نوجوان و مسابقه کتابخوانی آیات نور و… در این ایام برگزار میشود، گفت: در حوزه فرهنگی در مشارکت مردمی امسال میزبان چند استان کشور مانند تهران،اراک ،همدان،زنجان،سمنان،اصفهان خواهیم بود که در این ایام هر شب یک استان با جمعیت، مداح،سخنران و خادم به مسجد مقدس جمکران خواهند رفت و جشن همان شب را این استان برگزار می‌کند.

معاون فرهنگی مسجد جمکران بیان‌ کرد:پویش ختم نور برای ظهور،عکس قاب فیروزه ای از شنبه 24 فروردین آغاز و اول خرداد به پایان میرسد که مراسم اختتامیه انجام خواهد شد.

وی در پایان بیان این‌که موکب‌هایی از40 شهر در ایام شعبانیه در بلوار انتظار برپا می‌شود، گفت: با توجه به اتفاقات اخیر در کشور نذورات جمع‌آوری شده در سه هفته اخیر در مسجد مقدس جمکران برای کمک به سیل‌ زدگان ارسال شده‌است همچنین طرح قربانی برای سلامتی امام زمان(عج) در اعیاد شعبانیه برگزار شود و گوشت‌های تهیه شده در این طرح به فقرای محبین اهل‌بیت(ع) که شامل سیل‌زدگان است اهدا خواهد شد و 70هزار غذای تبرکی مسجد مقدس جمکران در اعیاد شعبانیا در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/