کتاب «مرغداری در میدان جنگ» در قم رونمایی شد
کتاب «مرغداری در میدان جنگ» در قم رونمایی شد

کتاب «مرغداری در میدان جنگ» شامل قصه‌های رزمندگان لشکر ۱۷ علی ابن ابیطالب (ع) قم در مواجهه با حیوانات، طی مراسمی با حضور جمعی از یادگاران دفاع مقدس رونمایی شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی سپاه استان، کتاب «مرغداری در میدان جنگ» با تصویرگری اسماعیل چشم‌رخ در واحد ادبیات پایداری انتشارات کتاب جمکران و با همکاری کنگره شهدای استان قم منتشر و طی مراسمی با حضور جمعی از یادگاران دفاع مقدس رونمایی شد.

«مرغداری در میدان جنگ» بر اساس خاطرات طنز رزمندگان لشکر ۱۷ علی‌بن‌ابیطالب (ع) در طول هشت سال دفاع مقدس نوشته شده است

طی دو سال گذشته جلسات خاطره‌گویی طنز با حضور رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در سالن شهید سردار سلیمانی انتشارات کتاب جمکران برگزار و خاطرات آن‌ها ثبت و ضبط شد که کتاب «مرغداری در میدان جنگ» اولین کتاب از این مجموعه خاطرات است.

راویان خاطرات «مرغداری در میدان جنگ» رزمندگان، محسن دلپاک، رضا سفیدابی، حبیب زمانی، حسن کرزه‌بر، تقی عابدی، علی شفیعی، علی خاکباز، حسین بوجار، ناصر حمزه‌ای، علی شریفی و باقر سنگ‌تراشان هستند.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «با تعجب به سید و دور و برش نگاه کردم. گفتم: «تخم مرغ کو؟ من که چیزی نمی‌بینم. نکنه داری زور می‌زنی که خودت تخم بذاری؟»

سید با خنده گفت: «منتظر باش و ببین!»

هنوز این جمله از دهانش بیرون نیامده بود که یک‌دفعه صدایی به گوشمان خورد.

ـ ای وای! خفه شدم! خدا بگم چه‌کارتون کنه! این دیگه چی بود؟ وای! الان سکته می‌کنم!

سرم را برگرداندم. سه تا از بچه‌های مرکز پیام از ساختمانشان بیرون آمده بودند و افتاده بودند کف زمین خاکی. یکی‌شان بالا آورده بود و دوتای دیگر، دهانشان کف کرده بود. نفر سوم، هی داد می‌زد: «ای وای! پدرتون رو در می‌آرم! این چه تخم مرغی بود! انگار فاسد شده بود! وای! دل و روده‌ام اومد بالا!»

برادر رسولی با شنیدن صدای بچه‌ها، با شتاب از سنگرش بیرون آمد و رفت طرف آن‌ها.»

خاطرنشان می‌شود، سیدسعید هاشمی شاعر و نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان است.

  • منبع خبر : روابط عمومی سپاه استان قم