ویژه برنامه‌های سالروز شهادت امام جواد(ع) در حرم فرزند بلافصل ایشان حضرت موسی مبرقع(ع)
ویژه برنامه‌های سالروز شهادت امام جواد(ع) در حرم فرزند بلافصل ایشان حضرت موسی مبرقع(ع)

به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت امام جواد(ع)، ویژه برنامه‌های مختلفی با محوریت حرم مطهر فرزند بلافصل ایشان حضرت موسی مبرقع(ع) برگزار خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، به مناسبت فرا رسیدن ۳۰ ذوالقعده سالروز شهادت امام جواد(ع)، مراسم سوگواری در حرم مطهر امامزاده موسی مبرقع(ع) فرزند بلافصل این امام همام و امامزادگان چهل اختران و زید(علیهم السلام) تدارک دیده شده است.

بر این اساس و از ساعت ۷:۳۰ صبح روز چهارشنبه، آیین غبارروبی چهارمین حرم اهل بیت، آستان مقدس امامزاده موسی مبرقع ابن الجواد(علیهما السلام) با حضور مسئلان هیئات مذهبی استان قم، سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی و مداحی حاج سید علی حسینی‌نژاد برگزار شده است.

مجلس عزاداری شب شهادت امام جواد(ع) هم چهارشنبه شب بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء با سخنرانی حجت‌الاسلام شاهرودی و مداحی حاج حسن یوسفی و حاج جواد اشعری در این مکان مقدس برگزار می‌شود و در انتها، شرکت‌کنندگان مهمان سفره اهل بیت(ع) خواهند بود.

صبح روز پنجشنبه ۹ تیرماه و همزمان با سالروز شهادت حضرت جواد الائمه(ع)، مراسم سوگواری کارکنان شعب بانک ملی و کارکنان سازمان زندان‌ها از ساعت ۶ در حرم مطهر امامزاده موسی مبرقع(ع) آغاز می‌شود و ساعت ۹ هم به آیین عزاداری طلاب اردوزبان ساکن قم اختصاص داده شده است.

همان روز و بعد از نماز مغرب و عشاء مراسم عزاداری شام شهادت با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدحسین صدر و مداحی حاج علی انسانی و حاج رضا ایزدی در این مکان مقدس پیش‌بینی شده است.

مراسم بعدی، سحرگاه روز جمعه است و و اختصاص به قرائت دعای پرفیض کمیل با نوای حجت‌الاسلام والمسلمین میرزامحمدی دارد.

 آیین تعزیه‌خوانی در آستان امامزاده موسی مبرقع(ع)

همان روز ساعت ۱۸ نیز آیین تعزیه‌خوانی سنتی در جوار این بقعه متبرکه و امامزادگان چهل اختران برگزار خواهد شد.

این مراسم، از طریق صفحات اختصاصی حرم مطهر امامزاده موسی مبرقع(ع) در سایت‌های آپارات و تلویزیون اینترنتی تیوا و همچنین صفحه اینستاگرام بقعه متبرکه با شناسه @hazrate_moosa به صورت زنده پخش خواهد شد.

  • نویسنده : صدرالدین فلاح