افزایش غیر قابل انتظار مصرف بنزین در قم
افزایش غیر قابل انتظار مصرف بنزین در قم

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم با اشاره به افزایش مصرف بنزین به‌صورت غیرقابل انتظار در این استان، گفت: قم در اردیبهشت‌ماه امسال در مقایسه با دوره‌های گذشته بالاترین نرخ رشد مصرف بنزین و در خردادماه رتبه دوم نرخ رشد مصرف سی ان جی را در سطح کشور ثبت کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم، سید محمود طاهری اظهار کرد: وضعیت تردد وسایل نقلیه سبک در ورودی و خروجی استان نیز در مقایسه با ۲ سال گذشته که با محدودیت‌های تردد به دلیل شیوع ویروس کرونا مواجه بودیم، ۵۰ تا ۶۰ درصد افزایش یافته است.

وی با تاکید بر لزوم مدیریت در مصرف فرآورده‌های نفتی، ابراز امیدواری کرد: با تلاش دست‌اندرکاران تابستانی بدون کمبود را سپری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه شرکت نفت علاوه بر تامین فرآورده‌های بخش حمل‌ونقل، باید کارهای ذخیره‌سازی نیروگاه‌ها و مراکز تامین انرژی برق را نیز در این ایام در اولویت داشته باشد.

طاهری به میزان افزایش مصرف بنزین اشاره و بیان کرد: میزان مصرف بنزین در فروردین‌ماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال‌های ۱۴۰۰، ۹۹، ۹۸، ۹۷ و ۹۶ به ترتیب ۴۲، ۱۳۶، منفی ۲، ۳ و ۱۵ درصد افزایش و کاهش نشان می‌دهد.

وی افزود: این رقم در اردیبهشت‌ماه نیز به ترتیب ۵۵، ۶۳، ۱۳، ۱۶ و ۲۵ درصد افزایش یافته است.

به گفته وی، در خردادماه سال ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰، ۲۸ درصد، در سال ۹۹، ۳۳ درصد، در سال ۹۸، ۹ درصد، در سال ۹۷، ۲۴ درصد و در سال ۹۶ نیز ۴۳ درصد رشد نشان می‌دهد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم خاطرنشان کرد: تمام امکانات را برای تامین سوخت بنزین به روش‌های مختلف از جمله از طریق خطوط لوله و نفت‌کش‌های جاده پیما بسیج کرده‌ایم و در این مسیر نیازمند صبر و حوصله و همراهی و رعایت الزامات ایمنی شهروندان در هنگام مراجعه به نقاط عرضه هستیم.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم