بهره‌برداری از ۳۵ طرح کشاورزی در قم
بهره‌برداری از ۳۵ طرح کشاورزی در قم

مراسم نمادین بهره‌برداری از ۳۵ طرح کشاورزی با سرمایه‌گذاری هزار و ۸۷۳ میلیارد ریال و اشتغال‌آفرینی برای ۲۳۲ نفر روز پنجشنبه در قم برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قم، محمدرضا حاجی رضا در این مراسم اظهار کرد: بخش کشاورزی از جمله حوزه‌های مولد اقتصادی است که فرصت‌های اشتغال زیادی فراهم می‌کند و نقش اصلی را در تامین امنیت غذایی دارد.

وی افزود:کشاورزی قم نیز نقش موثر و مفیدی در عرصه تامین امنیت غذایی کشور و خودکفایی دارد و تولیدکنندگان، بهره‌برداران و تشکل‌های قوی در حوزه کشاورزی استان فعالیت می‌کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم ادامه داد: میزان متوسط تولید محصولات کشاورزی در این استان سالانه بیش از ۸۰۰ هزار تُن است که با توجه به شرایط خاص جغرافیایی این استان رقم قابل توجهی است.

وی گفت: ما با برنامه‌ریزی منسجم به دنبال افزایش بهره‌برداری در بخش کشاورزی استان هستیم و با مشارکت فعال ۱۴ هزار بهره‌بردار این بخش سطح کمی و کیفی محصولات کشاورزی  را افزایش خواهیم داد.

حاجی رضا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخاب ۲نفر از بهره‌برداران بخش کشاورزی قم به عنوان نمونه کشوری گفت: در همین رابطه امروز آیین تجلیل از ۲۴ بهره‌بردار برتر بخش کشاورزی استان را برگزار کردیم و شاهد هستیم که کشاورزان ما با عملکرد خوب خود در عرصه‌های ملی و استانی افتخار آفرینی می‌کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم خاطرنشان کرد:: برگزاری آیین تجلیل از کشاورزن نمونه قم عامل موثری برای ارتقا جایگاه حرفه‌ای بخش کشاورزی استان و تشکر از زحمات بی‌وقفه بهره‌برداران پرتلاش آن است و سازمان جهاد کشاورزی قم برگزاری مطلوب این آیین را وظیفه خود می‌داند.

گفتنی است در این مراسم علاوه بر افتتاح ۳۵ طرح کشاورزی از ۲۴ بهره‌بردار نمونه و برتر در بخش‌های مختلف کشاورزی استان قم با حضور مسئولان ملی و استانی تجلیل به‌عمل آمد.

  • منبع خبر : روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قم