رشد صعودی زائرین ورودی به قم
رشد صعودی زائرین ورودی به قم

معاون استاندار قم گفت: در استان قم با حدود ۴۰ درصد افزایش مسافر و زائر روبه‌رو هستیم و با بازگشایی مرزها و گذشت زمان این آمار مسلما رشد صعودی دارد که این افزایش آمار مسلما با افزایش ساعات ماندگاری در شهر نیز در راه است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، ابوالقاسم مقیمی در خصوص افزایش زائرین استان قم نسبت به ایام قبل از کرونا گفت: در استان قم با حدود ۴۰ درصد افزایش مسافر و زائر روبه‌رو هستیم و با بازگشایی مرزها و گذشت زمان این آمار مسلما رشد صعودی دارد که این افزایش آمار مسلما با افزایش ساعات ماندگاری در شهر نیز در راه است.

مقیمی با اشاره به افزایش ساعت ماندگاری مسافران به ۱۲ ساعت، ابراز کرد: در مناسبت‌های مختلف مثل نیمه شعبان،  عید نوروز و روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد، روزانه ورود بیش از ۱۵۵ هزار وسیله نقیله به استان قم را تجربه کردیم که این رقم با توجه به وضعیت پارکینگ های موجود بسیار نگران کننده است.

وی همچنین با تاکید بر تلاش همه جانبه و ارایه خدمات مطلوب به زائرین در ایام دهه کرامت، خاطر نشان کرد: برای میزبانی تمهیدات ویژه‌ای از جمله استفاده از بقاع متبرکه امامزادگان(ع)، مسجدها، حسینیه ها و مدرسه ها برای اسکان مسافران اندیشیده شد و میزبانی ویژه ای را از سوی حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران در پذیرایی از زائران صورت پذیرفت.

مقیمی بیان کرد: در این مدت زائران از مراکز فرهنگی و تفریحی دیگری همچون بیت امام راحل(ره)، موزه فاطمی، خانه‌موزه شهیدان زین الدین، بوستان ها و مراکز تفریحی و تفرجگاهی استان بهرمند شدند.

  • نویسنده : محمدرضا آقاباقری