شرایط واکسیناسیون در قم، مناسب نیست
شرایط واکسیناسیون در قم، مناسب نیست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم، با اشاره به اینکه قم از نظر انجام واکسیناسیون 15 درصد از کشور عقب است، گفت: اکنون در قم روزانه 10 بستری جدید داریم و قطعا تزریق واکسن در کاهش این تعداد اثر دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، مهدی مصری در نشست خبری با اهالی رسانه استان قم، در خصوص شرایط کرونا در قم ابراز کرد: شهر ما زائر پذیر بوده و در مناسبت‌های مختلف شاهد حضور گسترده مردم از نقاط مختلف کشور در قم هستیم که این امر نیز می‌تواند در عدم آبی شدن وضعیت کرونا در این استان تأثیرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه قم از نظر انجام واکسیناسیون ۱۵ درصد از کشور عقب است، گفت: اکنون در قم روزانه ۱۰ بستری جدید داریم و قطعا تزریق واکسن در کاهش این تعداد اثر دارد.

مهدی مصری افزود: بیش از یک میلیون و ۸۶۰ هزار واکسن در استان قم تزریق شده که رقم کمی است و باید افزایش پیدا کند و از دامن به زدن به شایعه اینکه واکسن موجب سکته می‌شود جلوگیری شود، چرا که اصلا از نظر علمی درست نیست.

مصری همچنین در خصوص معضل کمبود رادیولوژیست خانم در استان قم، بیان کرد: مقرر شده دو خانم متخصص در حوزه رادیولوژی به استان اضافه شود و همچنین با توجه به شرایطمذهبی استان، این رشته در استان قم ایجاد و بومی گزینی نیز برای رفع نیازهای استان در دستور کار باشد.

  • نویسنده : سارا تقی‌زاده