مراسم روز جانباز 21 فروردین در قم برگزار می‌شود
مراسم روز جانباز 21 فروردین در قم برگزار می‌شود

مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم گفت: مراسم گرامیداشت روز جانباز روز چهارشنبه 21 فروردین در گلزار علی بن جعفر(ع) و حرم مطهر امامزاده ابراهیم(ع) برگزار خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سید جواد هاشمی در نشست خبری که به مناسبت روز جانباز برگزار شد اظهار کرد: جانبازان تاپای جان خود به فرمان ولایت در مسیر دفاع از ارزشها و سرزمین اسلامی اعضا و جوارح خویش را از دست دادند و در دوران دفاع مقدس در مقابل 32 کشور مقاومت و ایستادگی کردند.

وی افزود: از استان قم بیش از 11هزار جانباز تقدیم گردید که از این تعداد 6500جانباز کمتر از 25درصد،4870 نفر بالای 25درصد،60نفر جانباز شیمیایی،13 نفر روشندل،30نفر قطع نخاع و 243 جانباز 70درصد هستند که از این تعداد 12 نفر به مقام شهادت رسیدند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم با بیان اینکه ایستادگی و مقاومت و پیشرفت های امروز مدیون مردانگی و صبر جانبازانی است که بعد از دوران دفاع مقدس در آزمونی دشوارتر با وجود مجروحیت صبر کردند و همچنان پای ارزشها ایستاده‌اند خاطرنشان کرد: برنامه‌های مختلف به مناسبت روز جانباز در قم تدارک دیده شده است که طی روزهای مختلف اجرایی خواهد شد.

وی بیان کرد: دیدار با مراجع عظام تقلید، اجرای طرح علمداران حماسه دیدار ائمه جمعه قم به نمایندگی از مقام معظم رهبری، بزرگ جانباز انقلاب اسلامی، با جانبازان در شهر و بخش های استان از دیگر برنامه های روز جانباز است.

هاشمی گفت: مراسم گرامیداشت روز جانباز روز چهارشنبه 21 فروردین در گلزار علی بن جعفر(ع) و حرم مطهر امامزاده ابراهیم(ع) برگزار خواهد شد و سپس جانبازان به زیارت حضورت معصومه(س) خواهند رفت.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم به تشکیل شورای مشورتی استاندار با حضور ایثارگران اشاره کرد و افزود: امروز شاهد حضور 443 نخبه شاهد و ایثارگر در استان هستیم که 217 نفر از جانبازان و خانواده معظم ایشان هستند که باید به آنها توجه شود.

انتهای پیام/