اختتامیه جشنواره «چهل سال چهل فیلم» در قم برگزار می‌شود
اختتامیه جشنواره «چهل سال چهل فیلم» در قم برگزار می‌شود

مسئول انجمن فیلم سازمان بسیج هنرمندان قم از برگزاری اختتامیه جشنواره «چهل سال چهل فیلم» روز 22 فروردین ماه در قم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، داوود جلیلی  با اشاره به برگزاری جشنواره «چهل سال چهل فیلم» اظهار کرد: این جشنواره به مناسبت فرارسیدن چهل سالگی انقلاب اسلامی با هدف شناسایی استعداد‌های استان قم در عرصه فیلم‌سازی انقلابی و متعهد از هفته دفاع مقدس امسال برگزار شده است.

وی با اشاره به انتشار فراخوان این جشنواره از ابتدای مهرماه در میان فیلمسازان استان گفت: این جشنواره با استقبال هنرمندان مواجه شد به طوری که حدود 100 اثر با موضوعات انقلاب و دفاع مقدس و مقاومت به دبیرخانه آن رسیده است.

مسؤول انجمن فیلم سازمان بسیج هنرمندان قم گفت: دبیرخانه این جشنواره تصمیم دارد ۴۰ اثر از ۴۰ فیلم‌ساز قمی را به عنوان آثار شاخص هنرمندان قم در انقلاب معرفی کند و برای این کار نشست داوری با حضور سه تن از کارشناسان عرصه فیلم استان برگزار شد.

جلیلی خاطرنشان کرد: در این نشست رضا ابوذر، مسؤول انجمن سینمای جوان قم، روح الله داوری مسؤول انجمن فیلم حوزه هنری قم و داوود جلیلی مسؤول انجمن فیلم بسیج هنرمندان قم به بازبینی آثار و داوری آن‌ها پرداختند.

وی از برگزاری اختتامیه این جشنواره همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی در روز 22فروردین ماه خبر داد و افزود: این مراسم همراه تجلیل از 40 فیلمساز قمی در مرکز همایش های شهرداری قم واقع در خیابان خاکفرج میدان شهید نواب صفوی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی سپاه استان قم