رزمایش الی بیت المقدس ۱۲ در قم برگزار شد
رزمایش الی بیت المقدس ۱۲ در قم برگزار شد

رزمایش «الی بیت المقدس۱۲» قرارگاه دفاعی امنیتی امام هادی(ع) سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) استان قم در قالب گردان‌های بیت‌المقدس و کوثر با هدف نمایش آمادگی نیروهای بسیجی و دستگاه‌های خدمات‌رسان برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی سپاه استان، سرهنگ محمد جعفر فائزی فرمانده عملیات سپاه استان قم در حاشیه برگزاری این رزمایش اظهار کرد: رزمایش «الی بیت المقدس۱۲» قرارگاه دفاعی امنیتی امام هادی(ع) سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) استان قم در ۲ مرحله و در سه محور «دفاع از کوی و برزن»، «امداد و نجات» و «تمرینات امنیتی» با حضور حدود ۱۵۰۰ نفر از برادران و خواهران بسیجی در قالب گردان‌های بیت‌المقدس و کوثر موفقیت برگزار شد.

وی افزود: این رزمایش با هدف حفظ آمادگی برای دفاع از انقلاب اسلامی و اجرای ماموریت‌های دفاعی امنیتی و امدادی و همچنین آمادگی تمام قشرهای جامعه به خصوص بسیجیان خواهر و برادر برگزار شد.

فرمانده عملیات سپاه استان قم خاطر نشان کرد: این رزمایش با رمز مقدس “یا علی بن ابی طالب(ع)”  و با شعار بسیج پاره تن ملت در ۲ مرحله در قالب ۶ گردان کوثر شامل خواهران بسیجی و ۷ گردان بیت‌المقدس متشکل از برادران بسیجی در سطح استان قم برگزار شد.

وی با اشاره به لزوم آمادگی همه جانبه بسیجیان سرافراز در عرصه‌های رزمی، دفاعی در مقابل هرگونه تهدیدات دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افزود: در این رزمایش شاهد حضور و نمایش اقتدار بسیجیان در سطح شهرستان و بخش‌های تابعه با انجام ماموریت‌های امداد نجات و مقابله با حوادث و بلایای طبیعی با عنوان زلزله و بمباران هوایی بودیم و آمادگی بسیجیان و دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله هلال‌احمر، اورژانس، آتش‌نشانی مورد ارزیابی قرار گرفت.

  • منبع خبر : روابط عمومی سپاه استان قم