اهدا ٢٠ جهیزیه به زوج های جوان قمی
اهدا ٢٠ جهیزیه به زوج های جوان قمی

بیست سری جهیزیه کامل در مراسمی ازطرف موسسه خیریه حضرت اباالفضل(ع) قم به زوج های جوان و محب اهل بیت اهدا شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، در این مراسم که به مناسبت عید غدیر خم و دهه ولایت در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) قم و با حضور جمعی از علما، روحانیون، مسئولان و اهالی منطقه برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین دکتر ناصر رفیعی در سخنانی با استناد به آیات و روایات، ازدواج در اسلام را امری مقدس دانست و بر لزوم حفظ و اجرای تعالیم اسلامی در زندگی مشترک زوجها تاکید کرد.

وی به هفت ویژگی شیعیان واقعی در زندگی خانوادگی با توجه به آموزه های دینی اشاره کرد و بذل و بخشش، محبت به یکدیگر، صله رحم، ظلم نکردن و دوری از زخم زبان را از جمله آنها برشمرد.

در حاشیه این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین سید کاظم میرعظیمی مدیر موسسه خیریه حضرت اباالفضل(ع) در گفتگویی بر اهتمام این مؤسسه در جهت ازدواج جوانان تاکید کرد و افزود این مؤسسه به منظور تسهیل ازدواج جوانان نیازمند با کمک خیرین سالانه ۵ تا ٨ مراسم ویژه برگزار و ٢۵٠ تا ۴٠٠ جهیزیه کامل به آنان اهدا می کند که در این راستا تا کنون هزار و ۵٠٠ جهیزیه تامین شده است.

وی با اشاره به اینکه اهدای این میزان اهدای جهیزیه برگ زرینی در کارنامه این موسسه است که باعث افتخار  خواهد بود گفت: امیدواریم با حمایت خیرین این حجم از اهدای جهیزیه افزایش پیدا کند.

میر عظیمی ادامه داد: ما سعی کرده ایم در این جهیزیه ها اقلام ضروری زندگی را به طور کامل به عروس و دامادهای جوان اهدا کنیم.

وی همچنین از دیگر خدمات موسسه خیریه حضرت اباالفضل(ع) را ارائه خدمات درمانی به بیماران نیازمند در درمانگاه وابسته موسسه، اهدا بسته های معیشتی و غذایی و اقدامات خیریه دیگر ذکر و از خیرین دعوت کرد در این امور  موسسه را یاری کنند.