رونمایی از کتاب «اصول العقائد و جامع الفوائد»
رونمایی از کتاب «اصول العقائد و جامع الفوائد»

آیین رونمایی از کتاب «اصول العقائد و جامع الفوائد» تالیف حجت الاسلام والمسلمین علی موسوی درچه ای با حضور آیت‌الله کریمی جهرمی در مدرسه علمیه المهدی(عج) قم برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، آیت‌الله کریمی جهرمی در این مراسم ضمن بیان جایگاه علما و نقش ایشان در جهت تبیین معارف دین تصریح کرد: در روز قیامت خطاب می شود یک عالم دلسوز و ناصح و خیرخواه بایستد و شفاعت بکند و آنچه که در این جمله شاخص است عبارت است از این که به عالم اذن شفاعت داده خواهد شد و آن عالم با این مزیت می تواند از گناه کاران شفاعت کند و این عالم باید دارای شاخصه های مهمی همچون نگهبان دین و معتقدات مردم باشد.

استاد حوزه علمیه قم در ادامه ابراز داشت: گاهی در جامعه شاهد اشخاصی هستیم که در حوزه مدارج علمی آگاه است و درس را بخوبی خوانده است، ولی نقشی منفی را در جامعه ایفا می کند و اعمال و رفتار و گفتار او مردم را در مسیر باطل قرار می دهد و راه خودنمایی و جاه طلبی را به جامعه ارائه می‌نماید.

وی خاطرنشان ساخت: عالمی که یتیمان آل محمد صلی الله علیه و آله را کفایت می کند، اعتقادات مردم را حفظ می کند و در جهت تحکیم رفتارهای دینی مردم است و طلبه درس خوان باید در همواره در خوف داشته باشد که مبادا از او رفتاری سر بزند موجب سوء اثر در رفتار مردم باشد، لذا عالمان دینی با تمام قوا در تلاش باشند تا ایمان مردم را بالا ببرند و همواره در صدد رفع شبهات و پاسخگویی آنان باشند.

کریمی جهرمی گفت: در اعتقادات مردم کار بکنید، چرا که خیلی موثر است مردم را خدا باور کنیم البته اول باید خودمان خدا باور و قیامت باور باشیم و بدانیم که در حرکات و سکنات و دوستی و دشمنی و زندگانی ظاهری باید خدا را شاهد بدانیم و خیلی در حفظ معارف الهی مقید باشید نکند راه الهی را عوض کنیم و خودمان ندانیم که در گمراهی قدم برمیداریم و مردم را حسین شناس کنیم و در برابر مصائب صبر کنیم، چرا که اینها در قیامت برای ما کمک حال خواهد بود و دعا کنید خداوند این توفیق را بیشتر از هر زمان دیگه شامل حال بندگان خود بکند.

گفتنی است، این اثر ارزشمند که در موضوع خود کم نظیر است در اثبات حقانیت و امامت و خلافت بلافصل سیدالموحدین آقا امیر المومنین و ائمه معصومین (علیهم السلام) به همت حجت‌الاسلام والمسلمین علی موسوی درچه ای نگاشته شده است.