راه‌اندازی درمانگاه سیدالشهدای قم برای بیست و سومین سال متوالی/ آمادگی ویزیت ۵ هزار بیمار
راه‌اندازی درمانگاه سیدالشهدای قم برای بیست و سومین سال متوالی/ آمادگی ویزیت ۵ هزار بیمار

رئیس هیات مدیره درمانگاه سیدالشهدا قم گفت: این درمانگاه برای بیست و سومین سال متوالی و در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی برپا می‌شود و آماده ویزیت 5 هزار نفر بیمار است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، محمد خامه‌یار عصر امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به برپایی درمانگاه صلواتی سیدالشهدا برای بیست و سومین سال متوالی طی روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار کرد: تاکنون ۳۰ پزشک عمومی، متخصص و فوق تخصص از جمله سه نفر از روسای سابق دانشگاه علوم پزشکی استان قم برای حضور در این درمانگاه اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی افزود: مدیریت دانشگاه علوم پزشکی قم نیز برای همکاری همه جانبه با درمانگاه سیدالشهدا طی روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی قول همکاری داده است.

رئیس هیئت مدیره درمانگاه سیدالشهدا قم با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم در مجموع ۵۰ نفر پزشک در این دو روز به ارائه خدمات به بیماران بپردازند گفت: ۶۰ شیفت کاری برای پزشکان و تیم‌های پیراپزشکی در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: پزشکان حاضر در این طرح، از جمله اطباء مشهور قم هستند که گاه نوبت ویزیت توسط آنها در مطب‌ها به دو ماه می‌رسد ولی در این دو روز در دسترس عموم مراجعه‌کنندگان خواهند بود.

خامه‌یار با اشاره به تجربه فعالیت این درمانگاه در دوران شیوع کرونا عنوان کرد: آمادگی داریم امسال هم در صورت اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، خدمات خود را به منازل ببریم چه اینکه در سال گذشته هم ۳۰ اکیپ پزشکی و پیراپزشکی در مناطق مختلف قم به ارائه خدمات پرداختند.

رئیس هیئت مدیره درمانگاه سیدالشهدا قم گفت: ارائه خدمات داروخانه‌ای با تخفیف ۱۵ تا ۲۰ درصدی هم در همین قالب در نظر گرفته شده است همچنین رایزنی‌هایی هم با پزشکان و کلینیک‌های سطح شهر صورت گرفته تا شاهد تداوم ارائه خدمات در دیگر ایام سال باشیم.

وی با بیان اینکه درمانگاه سیدالشهدا در محیط یک مدرسه با ۱۶ کلاس و در خیابان ۱۹ طی و روبروی بیمارستان کامکار برپا می‌شود خاطرنشان کرد: طی روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، پزشکان حاضر در طرح از ساعت ۸ تا ۲۰ آماده ویزیت بیماران خواهند بود.

خامه‌یار افزود: در طول ۲۲ سال گذشته حداقل مراجعه به درمانگاه سیدالشهدا، ۱۵۰۰ نفر بوده و در بعضی سال‌ها به ۵ هزار نفر رسیده ضمن اینکه آمادگی برای ویزیت بیماران در تاسوعا و عاشورای امسال ۵ هزار نفر است.

دعوت از پزشکان و مراکز درمانی قم به پویش ویزیت رایگان بیماران در طول سال

دکتر حسن طاهایی مدیر درمانگاه سیدالشهدا هم در این نشست با بیان اینکه متخصصان رشته‌های گوناگون در این درمانگاه حضور خواهند داشت گفت: پزشکان متخصص و فوق تخصص اطفال، گوارش، چشم، اورولوژی، پوست و مو، مغز و اعصاب، اعصاب و روان، قلب، ارتوپدی، گوش، حلق و بینی و همچنین کارشناسان مامایی و مشاوران روانشناختی، تغذیه و ژنتیک در درمانگاه سیدالشهدا به ویزیت بیماران می‌پردازند.

وی افزود: تیم‌های پیراپزشکی، پرستاری و تزریقات و پانسمان هم در این دو روز در محل درمانگاه حضور خواهند داشت.

طاهایی با بیان اینکه تجهیزات مرتبط با هر نوع تخصص پزشکی حاضر در درمانگاه هم فراهم شده و در محل برپایی مستقر می‌شود گفت: بعضی کلینیک‌های پزشکی برای تداوم این طرح اعلام آمادگی کرده‌اند.

مدیر درمانگاه سیدالشهدا(ع) ادامه داد: از همه مراکز درمانی و پزشکان مستقر در قم دعوت می‌کنیم در پویش همگانی ویزیت بیماران در طول سال حضور پیدا کنند.

وی افزود: از جمله برنامه‌های جانبی درمانگاه سیدالشهدا در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، برپایی دیوار مهرانی برای تامین داروی بیماران است.

  • نویسنده : صدرالدین فلاح