ساخت ۳۵ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در اراضی ۵۶۰ هکتاری پردیسان
ساخت ۳۵ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در اراضی ۵۶۰ هکتاری پردیسان

مدیر کل راه و شهر سازی استان قم با اشاره به انعقاد قرارداد ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی در اراضی ۵۶۰ هکتاری، از احداث ۳۵ هزار واحد مسکونی در این اراضی خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی قم، محمد صادقی در جریان بازدید عصر جمعه معاون اجرایی رییس جمهور از اراضی ۵۶۰ هکتاری طرح نهضت ملی مسکن گفت: در این اراضی ۱۵ محله پیش بینی شده است که در آن ۳۵ هزار خانوار ساکن خواهند شد.

مدیر کل راه و شهر سازی استان قم با بیان اینکه در این محله‌ها علاوه بر ساختار مسکونی، تمام خدمات تجاری، فرهنگی، مذهبی، فضای سبز و ورزشی پیش بینی شده است، تصریح کرد: برای این طرح یک رینگ ۴۵ هکتاری با یک جاده اختصاصی نیز احداث خواهد شد.

وی با اشاره به ویژگی‌های طراحی این منطقه گفت: کل طبقات ساختمان‌های این منطقه ۵ طبقه بوده و متراژ معابر آن نیز در کوچه‌ها و خیابان ها حداقل ۱۶ و ۲۴ متر است و نقشه بلوک‌ها و واحدهای مسکونی نیز به گونه‌ای پیش بینی شده است که تمامی واحدها در طبقات مختلف نورگیر باشد.

صادقی همچنین اضافه کرد: از مجموع ۳۵ هزار واحد مسکونی این منطقه قرارداد احداث ۲۰ هزار واحد منعقد شده است، همچنین برای این سایت امکاناتی نظیر دسترسی به ایستگاه قطار سریع السیر تهران – قم – اصفهان پیش‌بینی شده است.

  • منبع خبر : اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی قم