اهدای کتاب‌های زیست محیطی به کتابخانه‌های عمومی استان قم
اهدای کتاب‌های زیست محیطی به کتابخانه‌های عمومی استان قم

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: در راستای توسعه دانش و آگاهی های زیست محیطی در سطح جامعه، چهارعنوان کتاب در این حوزه به تمامی کتابخانه های عمومی استان قم اهدا شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم گفت: حفظ و حراست از محیط زیست یک مسأله همگانی، فرابخشی و نیازمند مشارکت و همراهی همه مردم و مسؤولان است.

وی بر ضرورت افزایش دانش، آگاهی و شناخت افراد جامعه نسبت به مسأله محیط زیست و پیامدهای غفلت و کم توجهی نسبت به این موضوع خطیر و حساس تأکید کرد و گفت: متأسفانه در چند سال گذشته، مردم کشورمان آثار و تبعات جبران ناپذیر تخریب طبیعت و محیط زیست را مشاهده کرده اند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به اهمیت و جایگاه کتاب و کتابخوانی در توسعه و ارتقاء سطح فرهنگ زیست محیطی در جامعه، خاطرنشان کرد: بدین منظور چهار عنوان کتاب شامل دو عنوان کتاب بزرگسالان و دو عنوان کتاب کودکان و نوجوانان به کتابخانه های عمومی استان اهدا شد.

وی در پایان تصریح کرد: آموزش، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی زیست محیطی برای اقشار مختلف مردم به ویژه مخاطبان تأثیرگذار و کودکان و نوجوانان در دستور کار جدی این اداره کل قرار داشته و امیدواریم بتوانیم به اهداف کوتاه و بلندمدت در این جهت دست پیدا کنیم.

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم