ایجاد شبکه جامع جهاد دانشگاهی برای پیشگیری و درمان سرطان‌ در زنان
ایجاد شبکه جامع جهاد دانشگاهی برای پیشگیری و درمان سرطان‌ در زنان

رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به گسترش برخی سرطان ها در میان زنان گفت: شبکه پیشگیری، کنترل و درمان سرطان های شایع در زنان را ایجاد کردیم تا بیماری که در اوایل با هزینه کمی درمان می‌شود به درمان‌های چند صد میلیونی نکشد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، روح الله دهقانی فیروز آبادی در دیدار با تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) با بیان اینکه جهاد دانشگاهی مولود انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی در عرصه های آموزش، پژوهش، فرهنگ و سلامت با پرورش نیروی انسانی متعهد و متخصص با حداقل امکانات کارهای بزرگی انجام داده است.

وی با اشاره به حمایت های مقام معظم رهبری از جهاد دانشگاهی و مجموعه رویان ابراز کرد: نیروهای جهاد دانشگاهی پرکار و خاموش هستند و به همین خاطر دستاوردهای ما به خوبی تبیین نشده است و باید تبیین شود.

رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه انتظاری که از این نهاد علمی و فرهنگی می رود زیاد است، افزود: این نهاد ظرفیت انجام کارهای بزرگ را دارد و مسئولان هر استان می توانند برای حل مسائلشان روی کمک جهاد دانشگاهی حساب کنند و ما اختیارات خود را به استان ها تفویض کرده ایم.

وی با اشاره به گسترش برخی سرطان ها در میان زنان به ویژه در اقشار کم درآمد گفت: ما شبکه پیشگیری، کنترل و درمان سرطان های شایع در زنان را ایجاد کردیم تا بیماری که در اوایل با هزینه کمی درمان می شود به خاطر بی توجهی به وضعیت وخیمی نرسد که برای درمان آن به چندصد میلیون تومان هزینه نیاز باشد.

دهقانی فیروز آبادی با اشاره به ویژگی های استان قم گفت: استان قم در زمینه دامداری کارهای خوبی انجام داده و با اقداماتی که انجام شده افزایش ضریب بازدهی دام ها را شاهد بوده ایم و سعی می شود در کارهای مختلف مانند نخ تسبیه عامل اتصال و هدایت نهادهای مختلف در سطح استان ها و کشور باشیم.

  • نویسنده : زهرا زنگنه