وقف پشتوانه حرکت بزرگ تشیع در طول تاریخ است
وقف پشتوانه حرکت بزرگ تشیع در طول تاریخ است

مدیرکل اوقاف استان قم با تاکید بر توسعه فرهنگ وقف در کنار انفاق و صدقات گفت: وقف پشتوانه حرکت بزرگ تشیع در طول تاریخ بوده و هست.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری پیش از ظهر امروز در آیین شروع رزمایش مهر تحصیلی که در سالن کوثر آستان مقدس امامزاده علی بن جعفر(ع) برگزار شد اظهار کرد: در مسائل دینی و مذهبی، به شدت نیازمند همگرایی همه دستگاه‌ها هستیم.

وی افزود: باید قدردان فرصتی باشیم که در نظام جمهوری اسلامی و برای خدمت‌رسانی در اختیار ما قرار رفته است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه نباید نگران حوادث و جولان‌های مقطعی دشمنان باشیم گفت: در ماجرای عاشورا، لشکر یزید حاضر نشد حتی جرعه‌ای آب به امام حسین(ع) و یارانش بدهد و او به ظاهر خود را پیروز می‌دانست ولی امروز می‌بینیم که سفره‌ای به طول جاده نجف تا کربلا به یاد حسین(ع) گسترده شده است.

وی ادامه داد: مسیری که در پیش گرفته‌ایم به پیروزی نهایی جبهه حق با ظهور حضرت ولی عصر(عج) می‌انجامد.

اسکندری با اشاره به اهمیت انفاق و صدقه در اسلام عنوان کرد: طبیعی است که گروه‌هایی در جامعه و به هر دلیل توانایی اداره امور زندگی خود را ندارند بنابراین تاکید شده که توانمندان به یاری آنها بشتابند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با تاکید بر توسعه فرهنگ وقف در کنار انفاق و صدقات گفت: وقف پشتوانه حرکت بزرگ تشیع در طول تاریخ بوده و هست.

وی اضافه کرد: موکب امامزادگان استان قم امسال در شهر سامراء برپا شد و به شهادت مقامات و زائران ایرانی و عراقی، یکی از بهترین مواکب بود.

اسکندری تصریح کرد: اگر از ظرفیت بقاع متبرکه به درستی استفاده شود، بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد چنانکه با شیوع کرونا و با محوریت حرم مطهر امامزادگان، در سال ۱۳۹۹ بالغ بر ۱۹ میلیارد تومان و در سال ۱۴۰۰ حدود ۲۲ میلیارد تومان کمک‌های مردمی و همچنین از عواید موقوفات در اختیار نیازمندان قرار گرفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه آموزش و پرورش یکی از مهمترین ارکان توسعه و پیشرفت هر کشور است گفت: هزینه‌ها در این بخش زیاد هستند و همه باید کمک کنند تا شاهد توسعه سیستم آموزشی باشیم.

وی ادامه داد: اداره کل اوقاف استان قم تا آنجا که امکان داشته باشد در کنار آموزش و پرورش خواهد بود ولی نیازمند همگرایی در این زمینه هستیم.

  • نویسنده : سید حسین نقیبی