توزیع ۲۶۰۰ بسته نوشت‌افزار بین نیازمندان قم از محل عواید موقوفات
توزیع ۲۶۰۰ بسته نوشت‌افزار بین نیازمندان قم از محل عواید موقوفات

اداره کل اوقاف استان قم در قالب رزمایش مهر تحصیلی 1401، دو هزار و 600 بسته نوشت‌افزار ایرانی را از محل عواید موقوفات برای توزیع بین دانش‌آموزان خانواده‌های نیازمند تدارک دیده است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، اداره کل اوقاف استان قم در قالب رزمایش مهر تحصیلی ۱۴۰۱، دو هزار و ۶۰۰ بسته نوشت‌افزار ایرانی را از محل عواید موقوفات برای توزیع بین دانش‌آموزان خانواده‌های نیازمند تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، آیین شروع رزمایش مهر تحصیلی ۱۴۰۱، پیش از ظهر امروز در سالن کوثر آستان مقدس امامزاده علی بن جعفر(ع) برگزار شد.

در این مراسم، علاوه بر مدیرکل، روسای مناطق و معاونان اوقاف استان قم، ابوالقاسم مقیمی معاون هماهنگی امور زائرین استاندار، عباس ذاکریان فرماندار قم، صادقخانی رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک قم و جمعی دیگر از مسئولان شهری و استانی حضور داشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری مدیرکل اوقاف استان قم، مقیمی معاون استاندار، صادقخانی رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک و حجت‌الاسلام صمدانی رئیس اوقاف ناحیه یک شهرستان قم سخنرانان برنامه بودند.

گفتنی است رزمایش مهر تحصیلی با هدف توزیع نوشت‌افزار و لوازم مورد نیاز دانش‌آموزان خانواده‌های نیازمند برای شروع سال تحصیلی، یکی از برنامه‌های اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه است که با محوریت مراکز افق بقاع متبرکه اجرایی می‌شود.

در آستانه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۱ هم اداره کل اوقاف استان قم با همراهی مراکز افق و از محل عواید موقوفات مرتبط، ۲۶۰۰ بسته نوشت‌افزار ایرانی را با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان (هر بسته به ارزش تقریبی ۴۸۰ هزار تومان) برای توزیع بین خانواده‌هایی که قبل از این شناسایی شده‌اند تدارک دیده است.

۱۶۰۰ بسته از این نوشت‌افزارها برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی و هزار بسته هم برای دوره متوسطه آماده‌سازی شده است.

  • نویسنده : سید حسین نقیبی