قم میزبان نخستین جشنواره فیلم کوتاه فناوری و نوآوری می‌شود
قم میزبان نخستین جشنواره فیلم کوتاه فناوری و نوآوری می‌شود

معاون وزیر علوم علوم گفت: نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه فناوری و نوآوری، با هدف معرفی واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان و معرفی محصولات آنها به میزبانی استان قم برگزار خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، علی خیرالدین  در نشست خبری نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه فناوری و نوآوری که در سالن جلسات پارک علم و فناوری استان قم برگزار شد با اشاره به فعالیت ۵۱ پارک علم و فناوری در سطح کشور اظهار کرد: این پارک‌ها زیر مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستند.

وی افزود: علاوه بر این، ۲۶۰ مرکز رشد و ۱۱ هزار و ۴۰۰ شرکت و واحد فناور هم در استان‌های مختلف راه‌اندازی شده‌اند که دو هزار و ۵۰ مورد از آنها جزو شرکت‌های دانش‌بنیان به شمار می‌روند.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه راه‌اندازی پردیس‌های علم و فناوری اقدامی مهم و گاهی رو به جلو محسوب می‌شود گفت: دو پردیس علم و فناوری را رسما مجوز داده‌ایم و حدود ۲۰ پردیس موافقت اولیه را کسب کرده‌اند که یکی از آن‌ها پردیس پارک علم و فناوری استان قم بوده است.

وی ادامه داد: در حوزه اشتغال دانش بنیان باتوجه به شعار سال اقدامات خوبی صورت گرفته و این شرکت‌ها ۴۰۰ شغل ایجاد کرده‌اند.

خیرالدین با بیان اینکه در پارک‌ها و مراکز رشد شاهد رشد ۵۰ درصدی در اشتغال دانش بنیان هستیم خاطرنشان کرد: شرکت‌های دانش بنیان حدود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان فروش داشته‌اند.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه فناوری و نوآوری عنوان کرد: هدف از برگزاری جشنواره، معرفی واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان و معرفی محصولات آنهاست و از دیگر اهداف می‌توان به فرهنگ‌سازی برای مردمی‌سازی و بومی‌سازی فناوری و نوآوری اشاره کرد.

وی بیان کرد: پارک علم و فناوری قم در سال ۱۳۹۸ گزارشی از برگزاری جشنواره استانی ارائه داد بنباراین تصمیم گرفتیم جشنواره را به صورت ملی و سالانه برگزار کنیم و با توجه به تجربه قم، نخستین دوره هم به میزبانی همین استان برگزار خواهد شد.

خیرالدین با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم در مسیر برگزاری این جشنواره موفق باشیم، ابراز کرد: فراخوان این جشنواره ۱۸ مهرماه انجام خواهد شد و در ۲۲ دی‌ماه امسال نیز آئین اختتامیه آن برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شورای سیاست‌گذاری این جشنواره تشکیل و کمیته اجرای آن نیز فعالیت خود را دنبال می‌کند خاطرنشان کرد: دبیرخانه دائمی این جشنواره در پارک علم و فناوری استان قم مستقر شده و دبیرخانه دوره‌های بعدی نیز بر عهده پارک علم و فناوری استان قم است.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت:: انباشت فیلم در این بخش بسیار زیاد است درنتیجه پیش بینی ما شرکت گسترده شرکت‌ها در این جشنواره است.

  • نویسنده : صدرالدین فلاح