برنامه‌ریزی شهرداری برای ارتقای فرهنگ شهروندی در حوزه پسماندهای خانگی و ساختمان
برنامه‌ریزی شهرداری برای ارتقای فرهنگ شهروندی در حوزه پسماندهای خانگی و ساختمان

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری قم با اشاره بر ارتقای فرهنگ شهروندی در حوزه پسماندهای خانگی و ساختمان نسبت به برخورد با تخلفات ماده 16 تأکید کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، مهدی اصفهانیان مقدم اظهار کرد: سیاست و رویکرد کلان شهرداری قم بر منطقه محوری است و مجموعه مدیریت شهری سیاست‌گذاری کلان و نظارت بر اجرای صحیح سیاست‌ها را دنبال می‌کند.

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری قم ادامه داد: سازمان‌ها و بخش‌های مختلف شهرداری باید در کنار مناطق و نواحی بوده و نسبت به تقویت فرآیندها کمک کنند.

وی با اشاره به تخلفات ماده ۱۶، ابراز کرد: مسدود سازی انهار، تخلیه زباله و پسماند در شهر، تخلیه و رهاسازی نخاله‌های ساختمانی و فاضلاب و غیره از مواردی است که امکان تشکیل پرونده تخلف با آن‌ها فراهم است.

اصفهانیان مقدم با تأکید بر فعالیت پرقدرت شورای حل اختلاف، یادآور شد: فعالیت مطلوب این شورا می‌تواند برخی از مشکلاتی که در شهر سبب مزاحمت برای شهروندان می‌شود را در روند مطلوب‌تری وارد نماید.

وی با اشاره به ارتقای فرهنگ شهروندی در حوزه پسماندهای خانگی و ساختمانی، گفت: مشارکت شهروندان پیش‌شرط و زیرساخت اصلی خدمات‌رسانی مطلوب مجموعه مدیریت شهری است.

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم