جشنواره‌ها ملی عکس «رازخون» محصول‌محور باشد
جشنواره‌ها ملی عکس «رازخون» محصول‌محور باشد

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی قم گفت: جشنواره ملی عکس «رازخون» زمانی در ترویج فرهنگ شهادت به نتیجه می‌رسد که محصول‌محور باشد و محصولاتش بتواند در لایه‌های عمومی جامعه برای مخاطبان عمومی و جامعه نخبگانی تاثیر بگذارد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، مهدی توکلیان سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی قم در گفت‌وگو با خبرنگاران و در خصوص جشنواره ملی عکس «راز خون» اظهار کرد: جشنواره‌ها می‌تواند جریان سازترین رویداد فرهنگی اجتماعی هنری و رسانه‌ای کشور باشند اما به شرطی که با اصول و استانداردهای خاص خود برگزار شوند. جشنواره اگر از کلیشه محوری و کارهای روتین و یک سری تناسباتی که رایج شده است، خارج شود قطعاً تاثیرگذار خواهد بود.

وی افزود: جشنواره ملی عکس «رازخون» زمانی در ترویج فرهنگ شهادت به نتیجه می‌رسد که محصول‌محور باشد و محصولاتش بتواند در لایه‌های عمومی جامعه برای مخاطبان عمومی و جامعه نخبگانی تاثیر بگذارد؛ به طور مثال کتاب جشنواره منتشر شود و در کتابخانه‌های عمومی کشور در دسترس عموم مردم قرار بگیرد تا از این کتاب‌ها استفاده کنند و تأثیر بگیرند.

توکلیان گفت: استان قم می‌تواند به جهت‌های مختلف، محور و مرکز فعالیت‌های فرهنگی در حوزه شهید و شهادت باشد، همان‌طور که شعار جشنواره «قم، سرآمد شهادت و سرافرازی» است، با این عنوان می‌تواند تاثیرگذار باشد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی قم بیان کرد: این جشنواره عکس قطعاً با حضور اساتیدی مانند آقای کمال‌الدین شاهرخ رئیس انجمن عکس بسیج هنرمندان و اعضای بسیج هنرمندان و نیز استفاده از توان و ظرفیت هنرمندان استان و کشور بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

  • نویسنده : سید حسین نقیبی