اجرای ده‌ها برنامه به مناسبت هفته بسیج در قم
اجرای ده‌ها برنامه به مناسبت هفته بسیج در قم

جانشین فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع) از اجرای ده‌ها اجتماعی، فرهنگی و معیشتی به مناسبت هفته بسیج در قم خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سردار پاسدار مهدی کبیری‌پور عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در ساختمان هنر و رسانه در قم برگزار شد، با اشاره به هفته بسیج اظهار کرد: در این هفته که از فردا آغاز و تا ۵ آذرماه ادامه خواهد داشت اقشار مختلف بسیج در استان قم برنامه‌های مختلفی را اجرا خواهند کرد.

وی ادامه داد: برگزاری همایش بزرگ مربیان طرح صالحین در اردوگاه آموزش‌وپرورش، حضور مربیان طرح شهید بهنام محمدی در مدارس، برگزاری جلسات تبیینی به‌صورت پررنگ در همه اقشار به‌خصوص مدارس دانشگاه‌ها و مساجد و افتتاحیه اردوی راهیان نور از جمله برنامه‌های این هفته است.

جانشین فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع)  افزود: نشست سیاسی هادیان سیاسی، برگزاری مسابقات قران بسیج، پویش سراسری حفظ قران و برپایی اردوهای جهادی برنامه‌های شاخص دیگری است که در سطح استان برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: برپایی اردوهای جهادی توسط اکثر گروه‌های جهادی انجام می‌شود که مهم‌ترین آن گروه‌های جهادی پزشکی خواهند بود.

کبیری‌پور ابراز داشت: علاوه بر این برنامه اردوی جهادی خدمت مؤمنانه توسط بسیج اصناف صورت می‌گیرد که تعمیرات لوازم منزل را انجام می‌دهند.

وی با بیان این که برنامه‌های تجلیل از گروه‌های جهادی را خواهیم داشت، تأکید کرد: غبارروبی از گلزارهای شهدا و برگزاری یادواره‌های شهدا و سرکشی به خانواده‌های شهدا از دیگر برنامه‌های این هفته است.

جانشین فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع) ‌قم در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد: برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی دانشجویی، حضور راویان در مدارس دانشگاه‌ها و مساجد و تهیه و توزیع کمک‌های مؤمنانه از دیگر برنامه‌های این هفته است.

وی به یکی از شاخص‌ترین برنامه‌های این هفته اشاره کرد و گفت: تجمع اقتدار بسیجیان ۵ آذرماه در مصلای قدس و علاوه بر این اجتماع خواهران بسیجی نیز سوم آذرماه در سالن بیداری اسلامی جامعه الزهرا برگزار خواهد شد.

جانشین فرمانده سپاه علی بن ابیطالب (ع) ‌قم خاطرنشان کرد: توزیع ۶۰۰ جهیزیه در بین زوج‌های کم‌برخوردار، اکران فیلم‌های جشنواره عمار در مکان‌های مختلف، افتتاح مراکز مشاوره، افتتاح مراکز کارآفرینی زنان و افتتاح بازارچه کرامت در پردیسان نیز در برنامه‌های هفته بسیج وجود دارد.

وی بیان کرد: افتتاح نمایشگاه تولیدات خانگی کارآفرینان بسیجی، تجلیل از بسیجیان نخبه فرهنگی، تجلیل از فعالان حوزه فرهنگی و تبیین، افتتاح پایگاه‌های بسیج و همچنین افتتاح طرح محیا که تحت عنوان پایگاه‌های تخصصی در حوزه حجاب است نیز در این هفته انجام می‌شود.

کبیری‌پور خاطرنشان کرد: شعار هفته بسیج امسال، «بسیج، خدمتگزار ملت ایران است» تعیین شده و همه برنامه‌ها در همین راستا تدارک دیده شده‌اند.

  • نویسنده : زهرا زنگنه