ماجرای مسمومیت دختران دانش‌آموز در قم چیست؟
ماجرای مسمومیت دختران دانش‌آموز در قم چیست؟

بعد از مسمومیت 18 نفر از دانش‌آموزان هنرستان دخترانه نور که نهم آذرماه رخ داد، این بار و در حادثه‌ای مشابه، 51 نفر از آنها با علائم مسمومیت روانه بیمارستان شدند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، امروز ۵۱ نفر از دانش‌آموزان هنرستان نور محله یزدانشهر قم همراه با چند نفر از پرسنل آموزشی، با علائم تنفسی به بیمارستان‌های ولیعصر و مجتمع درمانی فرقانی منتقل شدند.

حکیم الهی، رئیس مجتمع خیرین سلامت قم با اعلام این خبر گفته است: ارزیابی‌های اولیه بالینی که توسط کادر درمان در این بیمارستان صورت گرفته حاکی از مسمومیت دانش‌آموزان است.

به گفته او، علت اصلی این حادثه هنوز مشخص نشد ولی احتمالاً مسمومیت استنشاقی علت اصلی اتفاق باشد.

حکیم الهی همچنین از تکمیل فرایند‌های پزشکی طی ساعات آینده و ترخیص بیماران از مراکز درمانی یاد شده خبر داد.

گفتنی است نهم آذرماه هم ۱۸ دانش‌آموز این هنرستان دچار مشکلی مشابه و علائم ناشی از مسمومیت شده بودند که بعد از بستری در یکی از مراکز درمانی قم، بعضی از آنها مرخص شدند ولی هنوز چند نفر از آنها دو هفته است که بستری هستند.

دانش‌آموزان بستری در بیمارستان می‌گویند بویی از کارگاه مدرسه شبیه سیم سوخته به مشام آنها خورده است.

یکی از والدین آنها هم به خبرگزاری صدا و سیمای مرکز قم گفت: در حادثه قبلی، به ما تضمین دادند که دیگر چنین چیزی اتفاق نمی‌افتد.

نکته عجیب اینکه یکی از معلمان اذعان داشته که دانش‌آموزان از فشار درس به این حال و روز افتاده‌اند و می‌خواهند با بد حال نشان دادن خود، کلاس را تعطیل کنند.

در گزارش صدا و سیمای مرکز قم با دکتر مصباحی فوق تخصص سم‌شناسی هم گفت‌وگو شده و او با بیان اینکه فعلا عوارض پایداری در دانش‌آموزان دیده نمی‌شود و درد عضلات به زودی برطرف خواهد شد.

با این حال بعضی دانش‌آموزان که در زمان وقوع حادثه علائمی نداشتند، پس از مدتی با علائم نسبتا شدید به بیمارستان مراجعه کرده‌اند.

هنرستان نور در حال حاضر تعطیل شده در حالیکه لازم بود با وقوع حادثه قبلی، تمهیدات بیشتری در این زمینه اندیشیده می‌شد.

  • نویسنده : زهرا زنگنه