پیش بینی سهم بالای ۲۰ درصد پرتقوی بیمه دانا در سال ۱۴۰۱ در میان ۲۳ شرکت در استان قم
پیش بینی سهم بالای ۲۰ درصد پرتقوی بیمه دانا در سال ۱۴۰۱ در میان ۲۳ شرکت در استان قم

رئیس شعبه بیمه دانا در استان قم گفت: با توجه به افزایش 170 درصدی فروش بیمه دانا در سال 1401 نسبت به سال گذشته پیش بینی می شود این شرکت بیمه در سال جاری بتواند سهم بالای 20 درصد پرتقوی را از 23 شرکت فعال در استان قم به خود اختصاص دهد.

 

سمانه سادات فقیه سبزواری-  محسن کریمی با اشاره به اینکه بیمه دانا در استان قم جزء چهار شرکت برتر از نظر فروش بین شرکت های بیمه است، اظهار کرد: این شرکت درسال قبل موفق شد بین شرکت های خصوصی صنعت بیمه در استان قم به مقام دوم دست یابد و سهم خود را در بازار استان به ۱۲ درصد افزایش دهد.

او بیان کرد: سهم بیمه دانا دراستان قم ۱۳ درصد پرتقوی این استان در سال ۱۴۰۰ است که با توجه به افزایش ۱۷۰ درصدی فروش بیمه دانا در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته پیش بینی میشود بیمه دانا شعبه استان قم در سال جاری بتواند سهم بالای ۲۰ درصد پرتقوی را از ۲۳ شرکت فعال در استان قم به خود اختصاص دهد و فاصله را با اولین شرکت بیمه در استان به کمتر از ۵ درصد برساند.

رئیس شعبه بیمه دانا در استان قم بیان کرد: این شرکت بیمه در بخش پوشش حوادث بالاترین فروش را در بین سایر شرکت های بیمه داشته است که این مهم با توجه به تجمیع قرارداد حوادث تحصیلی رخ داده است که موجب شده است شرکت بیمه دانا در استان قم بتواند بالاترین پوشش بیمه شدگان را بین شرکت خصوصی استان داشته باشد.

کریمی، تعداد کارمندان بیمه دانا در استان قم را ۲۴ نفرذکر کرد و گفت : این شرکت۴۳ نماینده فعال در سطح استان دارد که در مدت  سال ۱۴۰۱ تعداد ۹۳ هزار بیمه نامه صادره و بالغ بر ۱۱۰ میلیارد تومان خسارت به همشهریان پرداخت کرده است.

او موفقیت هایی که بیمه دانا در استان قم داشته است را مورد توجه قرارداد و بیان کرد:پوشش خوب بیمه تکمیلی اقشار مختلف استان از جمله انجمن کامیون داران، فرهنگیان و همچنین پوشش حوادث تحصیلی دانش آموزان استان که جمعیتی بیش از ۳۰۰ هزار نفری را تشکیل میدهند در استان قم برعهده بیمه دانا است که از جمله موفقیت های این شرکت بیمه به شمار میرود.

رئیس شعبه بیمه دانا در استان قم در بخش دیگری از سخنان خویش با توصیه ای مهم به شهروندان گفت: قانونگذار براساس تبصره های ماده ۸ قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه برای جبران خسارت های وارده به زیان دیدگان ناشی از تصادفات دستورالعملی تهیه کرده است که در این دستورالعمل سقف تعهد مقصر حادثه و شرکت های بیمه را به عنوان قائم مقام مقصر معادل و متناظر با ۵۰ درصد سقف تعهدات بدنی در هرسال اعلام کرده است.

او با تفسیر این دستور العمل قانونی بیان کرد: براین اساس سقف تعهد مقصرین حوادث ناشی از وسیله نقلیه حداکثر متناظر با قیمت قطعات خودرو با قیمت معادل ۴۰۰ میلیون تومان است یعنی افرادی که دارای خودروهایی به ارزش ریالی بیش از مبلغ ذکر شده می باشند در موقع تصادفات باید از بیمه بدنه مربوط به خودروی خود استفاده کنند زیرا سقف تعهدی که مقصر حادثه جبران می کند متناظر با خودرویی است که ارزش آن معادل ۴۰۰ میلیون تومان است.

کریمی با ذکر مثالی به تبیین این مسئله پرداخت وبیان کرد: در صورتی که حادثه ای رخ بدهد و فقط چراغ خودرو آسیب ببیند شرکت بیمه فقط نسبت به پرداخت خسارت چراغ یک خودروی ۴۰۰ میلیون تومانی متعهد است در حالی که ممکن است چراغ خودروی زیان دیده چندین برابر ارزش چراغ ۴۰۰ میلیونی باشد.

او با تاکید براینکه رسالت صنعت بیمه در جبران خسارت بازگشت زیان دیده به قبل از حادثه میباشد ، پیشنهادکرد: آن دسته از مالکانی که خودروی آنان بیش از مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان ارزش دارد نسبت به خریداری بیمه بدنه جهت جبران خسارت های ذکر شده اقدام کنند.

مدیر شعبه بیمه دانا در استان قم همچنین باتوصیه به کسانی که دارای بیمه بدنه خودروهستند،گفت: توصیه می شود با توجه به ارزش روز افزون قیمت خودر بیمه گذاران در گام نخست نسبت به ترمیم سرمایه و یا به اصصلاح به روز کردن قیمت خودروی خود در بیمه نامه اقدام کنند. زیرا که پوشش نوسان قیمت در چارچوب های مختلفی ارائه می شود و در این راستا لازم است که بیمه شده با در دست داشتن بیمه نامه خودروی خود به بیمه گری که از وی بیمه خریداری کرده است مراجعه و اقدامات لازم را در زمینه بروز رسانی سرمایه انجام دهد. ضمنا پوشش نوسان قیمت می تواند به هر بیمه گذاری کمک کند که در زمان پرداخت خسارت بتواند به خسارت وارده خود دست یابد.

  • نویسنده : سمانه سادات فقه سبزواری