توزیع ۱۵ هزار سبد کالا بین نیازمندان قمی
توزیع ۱۵ هزار سبد کالا بین نیازمندان قمی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قم گفت: امسال ۱۵۰ هزار وعده غذا و ۱۵ هزار سبد کالا بین خانواده‌ها توزیع می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، محسن مسعودیان‌راد پیش از ظهر امروز در نشست خبری برنامه‌های کمیته امداد امام خمینی قم در ماه رمضان با اشاره به اینکه در سال جدید شرایط خوبی برای خانواده‌های نیازمند و ایتام فراهم خواهد شد اظهار کرد: بر این اساس و در شروع سال و با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، سه برنامه اصلی یعنی اطعام نیازمندان، اکرام ایتام و جمع‌آوری و توزیع فطریه بین خانواده‌های مددجویان نیازمند در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: امسال و با هماهنگی‌های صورت گرفته، شاهد تعامل و همکاری کمیته امداد با مسجد مقدس جمکران در بحث افطار و اطعام نیازمندان هستیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قم با بیان اینکه این همکاری و مشارکت مربوط به پیوست مهدوی فعالیت‌های کمیته امداد است خاطرنشان کرد: به این ترتیب توزیع اطعام و افطاری در سراسر کشور با مرکزیت مسجد جمکران و با عنوان پویش نذر امید انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در قالب توزیع افطاری طی سال گذشته ۱۱۰ میلیارد ریال از طریق کمک‌های مردمی جمع‌آوری و هزینه شد که امسال پیش‌بینی می‌کنیم اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال در این زمینه جمع‌آوری شود.

مسعودیان‌راد خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۲ بحث توزیع افطار را در قالب‌های افطاری ساده، افطاری گرم و سبد معیشتی دنبال می‌کنیم و امسال ۱۵۰ هزار وعده غذا و ۱۵ هزار سبد کالا بین خانواده‌ها توزیع می‌شود.

وی اشاره کرد: با اقداماتی که انجام و بازبینی‌هایی که در پرونده‌ها انجام شد، شرایط و فضا برای جذب ۴ هزار حامی برای فرزندان ایتام آماده شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قم توضیح داد: تمام برنامه‌هایی که در ۳۰ شب ماه مبارک رمضان اجرا خواهد شد پیوست قرآنی، فرهنگی و مهدوی دارد و هدف ما از این موضوع این است که در کنار بحث کمک و حمایت از خانواده، فرهنگ‌سازی در میان خانواده‌ها نیز به صورت ویژه دنبال شود.

مسعودیان‌راد عنوان کرد: پایگاه‌های کمیته‌ امداد در سراسر استان در ماه مبارک رمضان آماده دریافت کمک، نذورات و هدایای خیرین عزیز خواهند بود.

مدیرکل کمیته امداد استان قم گفت: در سال ۱۴۰۱ در مجموع ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فطریه جمع‌آوری شد که پیش‌بینی می‌شود امسال این رقم به ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برسد.

وی اضافه کرد: ۲۰ هزار و ۴۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند که ماهیانه مستمری و خدمات دریافت می‌کنند البته به دنبال‌ این هستیم با اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی خانواده‌ها را مستقل و خودکفا کنیم.

  • نویسنده : زهرا زنگنه