افزایش مصرف آب در قم با وجود محدودیت منابع
افزایش مصرف آب در قم با وجود محدودیت منابع

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به محدودیت منابع تأمین آب، افزایش مصرف را نامطلوب توصیف کرد.

 

حسن بختیاری در حاشیه بازدید جمعی از خبرنگاران از تأسیسات آبی استان در گفتگو با خبرنگار دیدار قم با اشاره به اینکه هرسال حدود ۴ درصد افزایش مصرف آب نسبت به مدت مشابه قبل از آن داریم، گفت: با توجه به محدودیت‌های منابع آبی استان آمار این میزان افزایش مناسب نیست.

وی خاطرنشان کرد: با افزایش مصرف ما مجبور هستیم برخی از منابع آبی که بعضاً از نظر کیفی وضعیت مناسبی ندارند را وارد مدار بهره‌برداری کنیم که به همین دلیل متأسفانه شاهد افت در شهر هستیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم بر لزوم توجه به مدیریت مصرف آب تأکید کرد و اظهار داشت: امروز باید وضعیت تأمین آب را به یک نقطه پایدار برسانیم که این پایداری می‌تواند در همه عرصه‌ها تأثیرگذار باشد.

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب قم نیز در ادامه بازدید خبرنگاران از آزمایشگاه آب و فاضلاب قم در گفتگو با خبرنگار دیدار قم گفت: تنها منبع آب شیرین قم سد کوچری است که ارتباط مستقیم به بارندگی‌ها دارد.

وی کیفیت آب قم را در ارتباط مستقیم با میزان تخصیص از سدکوچری دانست و اظهار داشت: با کم شدن تخصیص از سد کوچری، برداشت از آب چاه‌های شهری افزایش پیدا می‌کند که همین امر باعث شوری آب در شبکه می‌شود.

رضا انصاری طادی در عین حال تصریح کرد: با وجود افزایش شوری، آب شبکه شهری در قم از نظر بهداشتی و میکروبی کاملاً مطلوب است.

  • نویسنده : مهدی جعفری