استقبال چینی‌ها از انگشترسازی قم
استقبال چینی‌ها از انگشترسازی قم

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم از به نمایش درآمدن صنایع دستی قم به عنوان یکی از کالاهای پرطرفدار صادراتی در نمایشگاه بین‌المللی «ایران اکسپو2023» خبر داد و گفت: انگشترسازی استان قم در این نمایشگاه با اقبال خوب چینی ها روبه رو شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، عباس شیرمحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه نمایشگاه بین‌المللی توانمندی‌های صادراتی ایران از ۱۷ تا ۲۰ اردیبهشت‌ماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران در حال برگزاری است، بیان کرد: تاکنون مردم و تاجرانی از ۶۰ کشور دنیا از این نمایشگاه بازدید کرده اند.

وی با بیان اینکه بر اساس تصمیم مسؤولان بخشی از غرفه ها به استان ها سپرده شده است تا استان ها نسبت به نمایش دستاوردها، ظرفیت ها و کالاهای صادراتی استان خود اقدام کنند، گفت: در این نمایشگاه غرفه‌ای به استان قم تخصیص یافت و در این غرفه صنایع دستی، سوهان و دیگر دستاوردهای صادراتی استان قم در معرض دید عموم قرار گرفته است.

… که از استان قم به سراسر دنیا صادر می‌شود در معرض دید عموم گذاشته شد. یکی از کالاهای شاخصی که بسیار مورد توجه و استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت انگشتر ساخته شده توسط هنرمندان قمی بود.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم با اشاره به اینکه انگشترسازی استان قم در این نمایشگاه با اقبال خوب چینی ها روبه رو شده است، گفت: در این نمایشگاه ۱۲ گروه کالایی از جمله تجهیزات پزشکی، ساختمان، لوازم خانگی، مواد غذایی و کشاورزی، چرم، صنایع دستی و… عرضه شده است.

  • نویسنده : سید جواد اشرفی