منطقه جمکران شهرک زیارتی می‌شود
منطقه جمکران شهرک زیارتی می‌شود

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور از برنامه ریزی برای تبدیل شدن منطقه جمکران به یک شهرک مذهبی و زیارتی و تامین امکانات مورد نیاز زائران در این شهرک خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، مهدی جمالی‌نژاد شامگاه سه شنبه در حاشیه برگزاری جلسه ستاد تسهیلات زائران ویژه ایام نیمه شعبان در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه تلاش بر این است که از تجربیات ستاد اربعین برای خدمت رسانی به زائران نیمه شعبان استفاده شود، اظهار کرد: در این ایام شهر قم میزبان زائران بسیاری است که از اقصی نقاط کشور راهی این شهر می شوند و به همین دلیل این رویداد مهم مختص شهر قم نیست و باید شاهد برنامه ریزی در سطح ملی باشیم.

وی از برنامه ریزی برای تبدیل منطقه جمکران به یک شهرک مذهبی و زیارتی خبر داد و گفت: در اجرای این برنامه در قالب برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت امکانات مورد نیاز زائران در این منطقه ایجاد خواهد شد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور ایجاد زائرسراهای ارزان قیمت، فضای سبز مناسب، سرویس‌های بهداشتی، بیمارستان و مرکز درمانی و… را از جمله پیش بینی های لحاظ شده در این برنامه دانست و گفت: در این زمینه طرح جامعی در نظر تهیه میشود.

وی با اشاره به فروش اوراق مشارکت برای ساماندهی اطراف حرم های شهرهای مذهبی قم، مشهد و شیراز گفت: در حوزه حمل و نقل زائران در ایام نیمه شعبان استان های معین استان قم فراخوانده شده اند و از آنها خواسته شده است که امکانات خود را در بخش حمل و نقل به قم ارسال کنند.

 

  • نویسنده : سید جواد اشرفی