هزینه در فعالیت‌های تربیتی سرمایه گذاری مطمئنی برای آینده نظام است
هزینه در فعالیت‌های تربیتی سرمایه گذاری مطمئنی برای آینده نظام است

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور هزینه در فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی را سرمایه گذاری مطمئنی برای آینده نظام و انقلاب دانست.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، آیت الله علیرضا اعرافی در آیین افتتاح مدارس طرح امین که در سالن همایش‌های بیداری جامعه الزهرای قم برگزار شد با تأکید بر لزوم ارتباط حوزه و آموزش و پرورش اظهار داشت: حوزه و آموزش و پرورش با همبستگی به دنبال ارتقای نقش مدیریت تربیتی در جامعه است.

وی تصریح کرد: همبستگی این دو نهاد، نگرش جدیدی در آینده نظام و انقلاب بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب و سند تحول بینادین آموزش و پرورش رقم خواهد زد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با تأکید بر اینکه تمام دستگاههای دولتی، نیمه دولتی و خصوصی باید در سیاست‌ها و برنامه‌های خود پیوست آموزش و پرورشی داشته باشند، خاطرنشان کرد: باید سازمان‌ها، نهادها، ارگان‌ها و دستگاههای دولتی  وخصوصی برای پیشبرد، اهداف و سیاست‌های آموزش و پرورش هر کدام اقدامی علمی را با ارائه یک پیوست آموزش و پرورشی ارائه کنند.

وی با بیان اینکه هر سازمان و نهاد باید سهم خود را نسبت به آموزش و پرورش بپردازد، ابراز داشت: حوزه، دانشگاه و آموزش  وپرورش ارکان مهم علمی و دانشی نظام هستند که البته که نقش آموزش و پرورش محوری و بنیادین است.

آیت الله اعرافی با ابراز تأسف از عدم تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تصریح کرد: یکی از علل آن عدم پشتیبانی است در حالی که کار تربیتی و فرهنگی هزینه دارد چرا که سرمایه گذاری مطمئنی برای آینده نظام و انقلاب است.

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش نیز در این آیین بر ضرورت فعالیت‌های اثرگذار تربیتی در مدارس تأکید کرد و گفت: طلبه‌ها در مسائل آموزشی و تربیتی نگاه شغلی و درآمدزا ندارند و این موضوع را جزو رسالت حوزوی خود می‌دانند.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های طراح امین در مدارس در ۴۰ محور اجرا می‌شود، افزود: در تمام برنامه‌ها سعی شده، نگاه تحولی و در راستای خدمت به کشور نظام و انقلاب باشد.

‌ حجت‌الاسلام حمید نیکزاد با بیان اینکه کسانی که در اجرای طرح امین مشارکت دارند فعالیت‌های تربیتی خود را از حوزه شروع کرده‌اند، تصریح کرد: تمام این افراد از مسیرهای جاری و روال تعریف‌ شده وارد آموزش و پرورش شده‌اند و امیدواریم این همکاری نتیجه درخشان به دنبال داشته باشد.

  • نویسنده : مهدی جعفری