پرداخت ۷۷۹ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغال
پرداخت ۷۷۹ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغال

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان قم گفت: در سال گذشته 779 میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغال در اختیارکارفرمایان، اصناف و مشاغل قرار گرفت.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، وحید وزیری راد در نشست خبری هفته کار و کارگر در جمع خبرنگاران، نرخ رسمی بیکاری در استان قم را ۶٫۹ درصد و میانگین کشور را ۸٫۹ درصد اعلام کرد و گفت: در حال حاضر با وجود حدود ۴۰ هزار نفر جویای کار در استان،  تنها به ۱۲ هزار نفر نیروی کارگر در حوزه خدمات و صنعت نیاز داریم.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان قم با اشاره به تعهد هزار میلیارد تومانی تسهیلات اشتغال زایی در سال گذشته خاطرنشان کرد: از این میزان ۷۷۹ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغال در اختیارکارفرمایان، اصناف و مشاغل قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ۶۲ میلیارد تومان به مشاغل خانگی به ویژه بانوان سرپرست خانوار پرداخت شد، ابراز داشت: ۲۷۶ میلیارد تومان نیز تاکنون از محل تبصره ۱۶ پرداخت کردیم که این موضوع در سال جاری نیز ادامه دارد.

مسئول بسیج کارگری و کارنجانجات سپاه استان قم نیز در این نشست از عارضه یابی ۱۰۰ واحد تولیدی در سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: ۳۵ واحد را توانستیم رفع عارضه یابی کنیم که در این بحث تثبیت اشتغال خوبی انجام شده است.

علی والایی صمد والایی‌صمد با بیان اینکه سازمان بسیج کارگری قم در سال گذشته بیش از ۳ هزار بسته معیشتی بین کارگران آسیب‌دیده از همه‌گیری کرونا توزیع کرد، خاطرنشان کرد:  به دنبال فرهنگ‌سازی این امر خیر در بین مجموعه‌هایی هستیم که توانایی توزیع بسته‌های معیشتی دارند.

رئیس کانون کارگران ساختمانی استان قم هم در این نشست گفت: تسهیلات ۵۰ و ۱۰۰ میلیون تومانی با نرخ سود ۴ درصد به حدود ۵۰۰ نفر از جامعه کارگری اختصاص یافته است.

عباس شیری یادآور شد: حدود ۱۵ میلیارد تومان از تسهیلات ارزان قیمتی که برای کارگران ساختمانی از طریق بنیاد علوی بوده و ۷ میلیارد تومان هم از طریق فنی و حرفه ای تامین شده است.

  • نویسنده : مهدی جعفری