مهم‌ترین دستاورد صنعت هسته‌ای شکستن بن بست‌ها است
مهم‌ترین دستاورد صنعت هسته‌ای شکستن بن بست‌ها است

امام‌جمعه شهر پردیسان گفت: مهم‌ترین دستاورد صنعت هسته‌ای برای کشور شکستن بن‌بست‌ها بوده است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حامدی در خطبه‌های نماز جمعه امروز شهر پردیسان با اشاره به بازدید رهبر معظم انقلاب از نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته‌ای کشور گفت: مهم‌ترین دستاوردهای صنعت هسته‌ای برای کشور شکستن بن‌بست‌ها بوده است.

وی با اشاره به ۱۰۰ برابر شدن امکانات هسته‌ای کشور نسبت به سال ۸۲ اظهار داشت: وقتی در زمینه هسته‌ای با وجود تمام حساسیت‌ها و ترورها به این میزان پیشرفت کرده‌ایم اگر در جایی پیشرفتی وجود نداشته معلوم می‌شود، کم‌کاری صورت گرفته است.

امام‌جمعه پردیسان در بخش دیگری از سخنان خود از اظهارات اخیر وزیر سابق امور خارجه در دفاع از عهدنامه ترکمانچای انتقاد و خاطرنشان کرد: خیانتی که این افراد در باب برجام مرتکب شدند جبران‌ناپذیر است.

وی تأکید کرد: ضررهایی که از ناحیه برجام به کشور زده شده نجومی است و نمی‌توان آن‌ها را به عدد درآورد.

حجت‌الاسلام حامدی با اشاره به خیز این افراد برای انتخابات آینده، از قوه قضاییه خواست تا با کسانی که به کشور خیانت کردند برخورد کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نام‌گذاری سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) به عنوان روز ازدواج، خواستار توجه ویژه به امر ازدواج جوانان با رفع موانع اقتصادی و فرهنگی شد.

خطیب جمعه پردیسان در ادامه با اشاره به اینکه همه در باب غدیر کم‌کاری کردیم، خواستار برگزاری پرشورتر و بهتر ویژه‌برنامه‌ها و جشن‌های عید غدیر امسال شد تا جبران کاستی‌ها در این زمینه باشد.

وی با اشاره به نام‌گذاری هفته آخر خردادماه به عنوان «هفته صرفه‌جویی در مصرف آب» گفت: مسئله آب از اهمیت بسزایی برخوردار است تا آنجا که گفته می‌شود قرن پیش رو جنگ‌ها بر سر آب خواهد بود.

وی بر ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب تأکید و خاطرنشان کرد: معنای صرفه‌جویی کم‌مصرف کردن نیست بلکه مصرف بهینه و درست است و در این زمینه باید توجه لازم از سوی همگان انجام گیرد.

امام‌جمعه پردیسان با اشاره به بهره‌مندی پردیسان از آب با کیفیت سد کوچری اظهار داشت: نباید این آب به صورت غیرمنطقی در فضای سبز مجتمع‌ها استفاده شود بلکه باید در این خصوص دقت لازم صورت گیرد.

وی شرایط بحرانی کشور در حوزه منابع آبی و ناکارآمدی قوانین و زیرساخت‌های مربوط به این بخش را متذکر شد و گفت: متأسفانه ۹۰ درصد آب کشور در بخش کشاورزی مصرف می‌شود و هنوز محصولات آب‌بَر کشت می‌شود.

حجت‌الاسلام حامدی تأکید کرد: در کشوری که با بحران آب مواجه است باید الگوی کشت برای کشاورزان ترسیم شود تا از منابع آب موجود بهترین بهره‌برداری انجام شود.

وی با بیان اینکه سریع‌ترین و کارآمدترین راه برای مقابله با کمبود آب تغییر نگرش افراد جامعه است، یادآور شد: شیوه‌های مصرف آب باید تغییر کند و این امر باید با آموزش و فرهنگ‌سازی صورت گیرد.

امام‌جمعه پردیسان با اشاره به آیات و روایات متعددی که در مذمت اسراف وجود دارد، تصریح کرد: اسراف در مصرف نعمت مهمی همچون آب از یک مسلمان پسندیده نیست بنابراین باید همگی در مصرف آب صرفه‌جویی کنیم تا با مشکل کم‌آبی مواجه نشویم.

  • نویسنده : مهدی جعفری