باز هم مدیر غیر بومی برای قم؟
باز هم مدیر غیر بومی برای قم؟

در حالی که استفاده از مدیران غیر بومی در قم ‌سابقه‌ای طولانی دارد اما اخیرا گویا استفاده از افراد غیر بومی به رده مدیران میانی هم نفوذ کرده است.

 

پست مدیریت روابط عمومی استانداری قم بیش از دو ماه است که خالی شده و شنیده‌ها حاکی است بی توجه به گزینه‌های درون استان، رایزنی‌های جدی برای تصدی یک فرد غیربومی در حال انجام است.

فارغ از توانمندی‌های گزینه احتمالی روابط عمومی استانداری قم، این سوال مطرح است که آیا در میان نیروهای فعال در عرصه روابط عمومی و ارتباطات در استان قم٫ هیچ کس شایستگی تصدی این پست را نداشته که باید به سراغ نیروهای خارج از استان رفت!؟

اگر گزینه غیر بومی مطرح شده، در جایگاه قبلی خود که از نظر سطح ارتباطات و دسترسی‌ها بسیار بالاتر از پست روابط عمومی استانداری قم بوده، نیروی توانمندی است چرا باید راهی قم شود و این سمت را بپذیرد؟

نگاهی به عملکرد دولت سیزدهم در استان قم نشان می‌دهد به رغم تلاش‌های صورت گرفته آحاد مردم و همچنین بزرگان این شهر در جریان این خدمات قرار ندارند و مهمترین دلیل آن هم ضعف در مهم‌ترین جایگاه تصمیم‌ساز اطلاع‌رسانی استان است.

انتظار می‌رود مجموعه مدیران تصمیم‌گیر در استانداری، فارغ از فشارها و توصیه‌ها، با توجه به سابقه افراد بومی آشنا به شرایط خاص قم، مدیرکل جدید روابط عمومی استانداری را انتخاب کنند تا هرچه زودتر خلاهای موجود در عرصه روابط عمومی و اطلاع‌رسانی استان برطرف شود.

  • نویسنده : زهرا زنگنه