مهارت‌آموزی مسیر دانایی به توانایی را هموار می‌کند
مهارت‌آموزی مسیر دانایی به توانایی را هموار می‌کند

نخستین جلسه گروه کاری مهارت و آموزش ذیل کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان در سال 1402 با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم و  اعضای کارگروه در محل سالن جلسات امام جواد علیه السلام استانداری قم برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم، در این کارگروه که به ریاست محسن امیدیان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم برگزار شد، سیدمحمود عرب مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به ارائه پیش نویس سند توسعه مهارت استان قم اظهار کرد: دغدغه اصلی برای ارائه پیش نویس سند توسعه مهارت استان نیازسنجی آموزشی و تبیین نقش متولیان آموزش های مهارتی در استان است که این امر با تدوین این سند محقق میگردد.

وی در ادامه این گروه کاری از ارائه طرح ملی تابستانه مهارت خبر داد و افزود شناسایی استعدادهای مهارتی دانش آموزان و کمک به هدایت تحصیلی آنان و همچنین کمک به خلاقیت و نوآوری و رشد مهارت‌های کسب و کار دانش آموزان از اهداف این طرح می باشد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اضافه کرد: ظرفیت سنجی توسعه آموزش‌های مهارتی در دانشگاه‌های استان با استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در حال بررسی و اجراست.

وی در پایان طرح ایجاد شهرک مهارتی با نگاهی به مشاغل آینده به عنوان بازیگر جدید و مکمل زیست بوم فناوری و نوآوری ایران را با هدف ایجاد نقشه راه جهت همگام نمودن آموزش ها با مهارت‌های مورد نیاز مشاغل آینده را ارائه کرد.

گفتنی است معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هم در این جلسه گفت: مسئله‌ اساسی که باید مورد توجه دستگاه‌های ذی‌ربط در حوزه اشتغال قرار بگیرد این است که برنامه‌های مهارت‌آموزی مشاغل باید منطبق با نیازهای استان باشد.

وی عدم تطبیق مهارت‌های دانش‌آموختگان با نیازهای امروز بازار کار را یکی از اصلی‌ترین مسائل عنوان و خاطرنشان کرد: در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی باید روی این موضوع کار شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم