وعده معاون وزیر ارشاد برای افزایش تولید کاغذ ایرانی
وعده معاون وزیر ارشاد برای افزایش تولید کاغذ ایرانی

معاون فرهنگی وزیر ارشاد گفت: این وزارتخانه تلاش می‌کند با حمایت‌های لازم و افزایش تولید کاغذ ایرانی، بر قیمت تمام شده کتاب اثر بگذارد و قیمت این کالای فرهنگی را تعدیل کند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، یاسر احمدوند در جریان سفر به قم و بازدید از ششمین نمایشگاه کتاب‌های دینی، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: ناشران دینی حضور خوبی در این نمایشگاه داشتند و آثار با کیفیتی را عرضه کرده‌اند و از سوی دیگر، استقبال مردمی هم بسیار خوب است.

وی افزود: معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت‌های گسترده‌ای از نمایشگاه‌های کتاب داشته و در این بین نهادهای استانی و حوزوی هم باید مشارکت جدی در برپایی نمایشگاه‌های کتب دینی داشته باشند.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به قیمت کتاب هم اشاره و ابراز کرد: باید برای رونق تولید داخلی و کاهش قیمت کاغذ ایرانی و استفاده از منابع موجود برای تأمین نیاز ناشران اقدامات جدی‌تری انجام شود، البته ماه گذشته افزایش قیمت جهانی کاغذ، افزایش قیمت دلار و بالا رفتن هزینه حمل‌ونقل موجب افزایش دوباره قیمت کتاب شد.

وی ادامه داد: با توجه به حذف ارز ترجیحی طبیعتاً از طریق بازار ارز نیمایی نیازهای ناشران باید تأمین شود.

احمدوند بر لزوم تلاش برای کاهش قیمت کاغذ تاکید و خاطرنشان کرد: امیدواریم در سال آینده با کمک به رونق تولید داخل و افزایش تولیدکنندگان کاغذ ایرانی، در بهای تمام شده کاغذ و کتاب اثرگذار باشیم.

  • نویسنده : سید حسین نقیبی