درمانگاه صلواتی سیدالشهدا(ع) الگویی موفق برای انجام نذر
درمانگاه صلواتی سیدالشهدا(ع) الگویی موفق برای انجام نذر

رئیس هیأت مدیره درمانگاه صلواتی سید الشهدا ء قم گفت: برپایی این درمانگاه الگویی موفق برای انجام نذوراتی به جز توزیع طعام است که گرهی از مشکلات نیازمندان را باز می کند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم؛ سمانه سادات فقیه سبزواری: محمد خامه‌یار در گفت‌وگو با خبرنگار دیدار قم با اشاره به اینکه درمانگاه صلواتی سید الشهداء (ع) ۲۴ سال است که در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به مردم خدمات درمانی ارائه می دهد، تصریح کرد: فرهنگ سازی کار صلواتی و نذر برای امام حسین (ع) نکته نهفته در این اقدام است  و تلاش کردیم این فرهنگ را نهادینه کنیم که می تواند امری به جز توزیع غذای نذری باشد و اقدامات بسیاری از جمله خدمات فرهنگی و درمانی را نذر سالار شهیدان بکنیم و در جامعه به عنوان الگو استفاده شود.

وی با بیان اینکه در هر مقطعی از زمان لازم است کارهای نوینی ارائه دهیم و این الگو را در جامعه نهادینه کنیم، عنوان کرد: یکی از همین اقدامات تاسیس درمانگاه صلواتی است که بیماران کم بضاعت بتوانند در مراجعه به این درمانگاه از خدمات درمانی رایگان بهره ببرند.

رئیس هیأت مدیره درمانگاه سید الشهداء (ع) با  اشاره به اینکه درمانگاه صلواتی سید الشهدا برکات فراوانی را به دنبال داشته است، گفت: برخی بیماران نیازمند هستند و برخی نیز به دلیل اینکه زیر خیمه امام حسین (ع) درمانگاهی برپا شده است به این درمانگاه مراجعه می کنند.

خامه یار با تاکید براینکه درمانگاه صلواتی سید الشهدا هرسال مقابل یکی از بیمارستان های بزرگ و مجهز شهر قم برپا می شود، تصریح کرد: مردم به دریافت خدمات درمانی که زیر خیمه امام حسین (ع) برپا می شود اعتقاد دارند که با عنایت امام حسین (ع) درمان شوند.

وی با عنوان اینکه در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی پزشکان متخصص در این درمانگاه به مردم خدمات درمانی ارائه می دهند ، بیان کرد: این موضوع در حالی رخ میدهد که در روزهای تعطیلات این چنینی فقط پزشکان عمومی در مراکز درمانی ویزیت می کنند و درمانگاه صلواتی سید الشهداء بار سنگینی را از دوش بخش درمان شهر برمیداریم.

ارائه داروی رایگان به بیماران بی بضاعت

خامه یار اضافه کرد: درمانگاه سید الشهداء (ع) تنها به ویزیت رایگان اکتفا نمی کند و براساس قرار دادی که با داروخانه داریم هزینه داروی برخی افراد را به داروخانه می پردازیم و سایرین نیز متوجه نخواهند شد.

رئیس هیأت مدیره درمانگاه سید الشهداء (ع) گفت: پزشکی که بیمار را ویزیت می کند متوجه می شود این بیمار به دلیل نداشتن هزینه برای درمان مراجعه نکرده است و به نوعی ما را آگاه می کند و ما نیز وی را به داروخانه معرفی وهزینه داروهایش را با داروخانه حساب می کنیم.

وی با اشاره به اینکه برخی افراد در طول سال بیمه امام حسین (ع) می شوند و زیر پوشش قرار می گیرند، گفت: نیازمندان شناسایی وبه آنان بسته معیشتی اهدا می شود و همچنین کمک ویژه ای صورت می گیرد.

مراجعه ۷۰  هزار نفر به موکب درمانی سید الشهدا در مسیر کربلا

خامه یار با تاکید براینکه برای کارهای بزرگتر در حال گام برداشتن هستیم ، بیان کرد: اگر این درمانگاه را نداشتیم سال گذشته موکب درمانی در راه نجف به کربلا برپا نمی شد.

وی در توضیح برپایی موکب درمانی در مسیر نجف تا کربلا بیان کرد: سال گذشته در این موکب به ۷۰ هزار نفر از زائران حسینی خدمات درمانی ارائه شد.

رئیس هیأت مدیره درمانگاه سید الشهداء (ع) اضافه کرد: از کنار برپایی درمانگاه سید الشهداء (ع) جمعیت فاطمی ها تشکیل شد و توانستیم در سیستان و بلوچستان بیمارستانی مجهز به زایشگاه تاسیس کنیم.

وی با اشاره به خدماتی که در ایام شیوع بیماری کرونا صورت گرفت، گفت: مرکزی ایجاد شد که ۷۰ هزار نفر مراجعه کردند و واکسینه شدند.

خامه یار اضافه کرد: ۱۰۰ دستگاه کپسول اکسیژن و اکسیژن ساز و دیگر تجهیزات پزشکی تهیه شده است که در طول سال هر شب بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد الزهرا با کارت شناسایی به بیماران ارائه می شود که همه این مسائل از برکات این درمانگاه است.

  • نویسنده : سمانه سادات فقه سبزواری