شهرک پرنیان در قم ساخته می‌شود
شهرک پرنیان در قم ساخته می‌شود

استاندار قم با اشاره به مطالعات انجام شده برای احداث شهرک پرنیان گفت: این منطقه دارای ظرفیت خوبی برای سکونت و اشتغال است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سیدمحمدتقی شاهچراغی در چهارمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم که امروز در استانداری قم برگزار شد با اشاره به پیگیری های صورت گرفته برای احداث شهرک پرنیان بیان کرد: در خصوص منطقه مشخص شده برای احداث شهرک پرنیان سال های قبل مطالعاتی انجام شده است و بر اساس این مطالعات شهرک پرنیان ظرفیت های خوبی در زمینه سکونت و اشتغال دارد.

وی با تاکید بر اینکه احداث این شهرک به تصویب رسیده است، خاطرنشان کرد: احداث شهرک پرنیان با الگوی اشتغال و سکونت آغاز خواهد شد.

استاندار قم با اشاره به آمار اعلام شده از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان قم مبنی بر اینکه به دلیل مهاجرت سالانه ۱۰ هزار دانش آموز جدید وارد مدارس قم می شوند، بیان کرد: در حال حاضر جمعیت کلاس های مدارس قم از استانداردهای مشخص شده عبور کرده و برای اینکه به شرایط مطلوب در این زمینه برسیم باید ۳۰ مدرسه جدید در سطح استان قم احداث شود.

وی توجه دستگاه های دولتی به مسئله صرفه جویی انرژی را خواستار شد و گفت: همانگونه که مردم را به صرفه جویی دعوت می کنیم باید خودمان نیز نسبت به این مهم توجه لازم را داشته باشیم؛ مدیران دستگاه ها باید در خصوص مصرف انرژی نهایت دقت را داشته باشند.

تصویب سهم ۷ و ۸ درصدی از محل اعتبارات استانی و متوازن برای دو شهرستان «کهک و جعفرآباد» از جمله مصوبات شورای برنامه ریزی استان قم بود.

  • نویسنده : سید جواد اشرفی