تورم تیرماه در قم به ۴۸٫۷ رسید
تورم تیرماه در قم به ۴۸٫۷ رسید

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم نرخ تورم استان قم در تیرماه امسال را ۴۸.۷ اعلام کرد و گفت: آخرین نرخ بیکاری ثبت شده در استان قم نیز ۸.۵ درصد بوده که از این نظر استان در رتبه ۲۰ کشور قرار دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حسن نادری صبح امروز در نشست خبری با اهالی رسانه با اشاره به جذب هزار و ۸۶ میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های عمرانی قم طی دو سال گذشته اظهار کرد: این اعتبارات در بخش‌های آب، راه‌سازی، بهداشت و ورزش تخصیص داده شده‌اند.

وی افزود: همچنین مبلغ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در جریان سفر ریاست جمهوری به استان اختصاص داده شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم با بیان اینکه مجموع نقدینگی تزریق شده به استان در این مدت ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بوده خاطرنشان کرد: اعتبارات جذب شده در ۵ سال پایانی دولت قبل، تنها هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بوده است.

وی ادامه داد: تکمیل راه دسترسی قم به کهک، قم به آوه و قم به تهران از جمله طرح‌های انجام شده از محل این اعتبارات هستند.

نادری با بیان اینکه اجرای طرح‌های آب‌رسانی به روستا‌ها و فاضلاب مسکن مهر هم از محل همین اعتبارات در حال انجام است عنوان کرد: امیدواریم با جذب اعتبارات بیشتر، شاهد بهره‌برداری هر چه سریع‌تر از پروژه‌های در دست اقدام باشیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم در بخشی دیگر از این نشست به جمعیت استان قم اشاره و ابراز کرد: بر اساس آخرین آمار جمعیت استان به ۱ یک میلیون و ۴۳۵ نفر رسیده که از این حیث در رتبه ۲۰ کشور قرار داریم.

وی نرخ تورم استان قم در تیرماه امسال را ۴۸.۷ اعلام و تصریح کرد: آخرین نرخ بیکاری ثبت شده در استان قم نیز ۸.۵ درصد بوده که از این نظر استان در رتبه ۲۰ کشور قرار دارد.

نادری با اشاره به در حال انجام بودن طرح آب‌رسانی به ۷۸ روستای استان گفت: تا کنون آب‌رسانی به ۷۰ روستا انجام شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم همچنین از پیشرفت ۷۰ درصدی آب‌رسانی به روستا‌های شهرستان کهک خبر داد و افزود: آب‌رسانی به ۶ روستا در محور قم به تهران هم تا پایان شهریور به اتمام خواهد رسید.

وی به اشتغال ۳۴ هزار نفر در قالب استخدام رسمی، پیمانی و قراردادی در دستگاه‌های اجرایی استان و اشغال ۵۴ درصدی پست در استان اشاره کرد و گفت: در حالیکه اشغال پست در کشور ۶۰ درصد است، برای پوشش این فاصله جلساتی با رئیس سازمان اداری، استخدامی کشور صورت گرفته و مقرر شده در مدت سه سال آینده با هر بازنشسته، مجوز جایگزین استخدام از طریق آزمون‌های استخدامی، استخدام رسمی و پیمانی به استان داده شود.

  • نویسنده : صدرالدین فلاح