آغاز فعالیت کمیته استعدادیابی سوارکاری قم از آبان امسال
آغاز فعالیت کمیته استعدادیابی سوارکاری قم از آبان امسال

رئیس هیئت سوارکاری استان قم گفت: کمیته استعدادیابی سواکاری از آبان ماه امسال فعالیت خود را در قم شروع می‌کند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سیدمهدی طباطبایی در حاشیه تمرینات سوارکاران که عصر جمعه در مجموعه چند منظوره عادیات برگزار شد در مورد تیم استعدادیایی که در هیأت سوارکاری استان قم تشکیل شده است اظهار کرد: در آبان ماه کمیته استعداد یابی فعالیت خودش را شروع می کند و در باشگاه عادیات یک دوره استعدادیابی برگزار خواهیم کرد.

رئیس هیات سوارکاری استان قم در پایان به تبیین خدماتی که هیات سوارکاری قم به علاقه مندان به این رشته می دهد پرداخت وگفت: ما قدم های خوبی را آغاز کردیم و در کنار فراهم کردن زیرساخت های لازم طرح هایی همچون سوارکاری رایگان در پایان مسابقات قرار دادیم تا خانواده ها و علاقه مندان به این رشته بیش از پیش با این رشته آشنا شوند چرا که این رشته سوارکاری تاثیر خوبی در ایجاد نشاط و شادابی در جامعه دارد و همه تلاش ما در هیات سوارکاری قم این است که این رشته به جایگاه شایسته خودش در استان قم دست یابد.

مسابقات قهرمانی استان قم در ۷ مهر ماه برگزار می‌شود

محسن کبدی دبیر هیات سوارکاری استان قم درباره فعالیت در این رشته اظهار کرد: ۲۰ سال به صورت حرفه ای فعالیت دارم و خوشبختانه رشته پرش با اسب یکی از رشته های مهیج و هیجانی است که تو کل دنیا اعتبار دارد و افرادی که هیجان پسند اند، سراغ این رشته ورزشی می آیند.

محسن کبدی در مورد برگزاری مسابقات قهرمانی در استان قم گفت: این رشته در اغلب استان هایی که در کشور فعالیت دارند استقبال بسیار زیادی دارد ، رشته های سوارکاری به چند دسته تقسیم می شود و رشته ای که فعالیت داریم رشته پرش با اسب است و این آمادگی تمرینات برای حضور در  دوره مسابقات پرش سوارکاری استان قم هست و اگر مشکلات جوی نباشد ما دو هفته یکبار این مسابقات را در استان قم برگزار خواهیم کرد، شروع مسابقات قهرمانی استان قم مورخ ۷ مهر ماه می باشد که مکان و نحوه برگزاری مسابقات در روزهای آتی اعلام می گردد.

محمد سخنی مسئول هیات سوارکاری استان قم درباره این مسابقات اظهار داشت: ماه آینده قهرمانی استان را داریم و در حال حاضر مسابقاتی که در حال برگزاری هست به خاطر آماده سازی بچه ها است که آمادگی داشته باشند که بتوانیم از نظر سوارکارها با آمادگی خوب برگزار کنیم.

سخنی در مورد تعداد شرکت کنندگان سوارکاران افزود: تعدادشان شکر خدا کم نیست الان حدود ۲۸ سوارکار داریم که ۴۵ سوارکار در رده های مختلف فعالیت دارند و این خودش یک آمار خیلی خوبی برای استان است ، البته خانم ها هم حضور دارند و به خاطر محدودیت هایی که وجود دارد کمتر هستند.

مسئول هیات سوارکاری استان قم با اینکه هیچ پشتیبانی از این ورزش نیست هزینه ها را خودمان انجام می دهیم، اسپانسر جذب می کنیم اما در تبلیغ اسپانسرها ضعیف هستیم و هیچ کمکی از طرف استانداری، شهرداری قم حتی قول هایی که داده بودند برای تبلیغات این رشته همراهی نکرده اند.

برگزاری منظم مسابقات بر موفقیت سوارکاران موثر است

محسن بافرانی از سوارکاران استان قم در مورد سرمایه گذاری در این رشته اظهار داشت: تقریباً ۵ سالی هست که با این رشته آشنا شدم و به خاطر دو تا بچه کوچیکم در این رشته ورزشی سرمایه گذاری می کنم، امیدوارم از آیندگان ورزش استان در این رشته بشوند و در این مسیر از لحاظ مالی و معنوی کمکشان کنم ، به همشهری های خودم توصیه می کنم که اگر توانایی دارید بچه هایتان را به این محیط بیاورید که این محیط خیلی خوب از لحاظ روحی و روانی هست.

بافرانی در مورد این ورزش پر هزینه افزود: برای شروع می توانند با کلاس های آموزشی که در همه باشگاه های سوارکاری هست شروع کنند هزینه مربی و اسب زیاد نیست، اسب هایی روزانه ، ماهانه و سالانه اجاره داده می شوند استفاده کنند، بیشتر هزینه نگهداری اسب و به عهده مالکین باشگاه هاست ولی برای کسی که می خواهد آموزش ببیند و بخواهند ادامه بدهند هزینه آنچنانی ندارد و یک هزینه برای پوشاک دارد که آن هم متاسفانه چون وارداتی هست یک مقدار گران هست.

این سوارکار استان قم در مورد روند مسابقات در ادامه افزود: ورزش سوارکاری تا دو الی سه سال قبل در استان قم خیلی خوب نبود ولی الان خوشبختانه با مدیریت جدید هیأت اسب سواری استان قم خیلی منظم تر مسابقات برگزار می گردد و بچه ها امیدوارتر می شوند و طرفدارها از دیدنش لذت می برند و همین باعث می شود کم کم علاقمند شوند.

  • نویسنده : زهرا زنگنه