تاکید سقائیان‌نژاد بر ضرورت رعایت انصاف در قضاوت‌ها و اظهارنظرها/ قائل به طرفداری صرف از طرف رسانه‌ها نیستم
تاکید سقائیان‌نژاد بر ضرورت رعایت انصاف در قضاوت‌ها و اظهارنظرها/ قائل به طرفداری صرف از طرف رسانه‌ها نیستم

شهردار قم، گفت: انصاف باید رعایت شود و مروت و مردانگی باید باشد، اگر این موارد مهم وجود داشت، امنیت برای همه ایجاد خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سیدمرتضی سقائیان‌نژاد، پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی مدیران مطبوعات و رسانه‌های استان قم، اظهار کرد: این مسئله اهمیت زیادی دارد که مختصات کاری خودمان را بدانیم و اولین مختصاتی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که همه مسلمان هستیم و در شهر قم داریم کار می کنیم؛ حواس مان جمع باشد که محور فرهنگ و اعتقاد، در این مختصات یک محور اصلی است؛ این سایه برکردار و افکار ما تأثیر می گذارد؛ قلم می خواهیم بزنیم در نظر بگیریم که مختصات ما قم است، و اگر قضاوتی هم می خواهیم انجام دهیم همین مهم را در نظر داشته باشیم.

وی با بیان این که قم سرچشمه ای از معرفت و علم است که از این شهر به عنوان فرهنگ شیعه به تمام دنیا می رود، گفت: اگر در عملکردمان صداقت و خلوص وجود داشت، اصلا نباید نگران بود که چه کسی از ما حمایت می کند و چه کسی حمایت ندارد؛ حمایت اصلی را باید از خدا بخواهیم.

شهردار قم با اشاره به لزوم رعایت انصاف به‌ویژه در قضاوت‌ها و اظهارنظرها گفت: انصاف باید رعایت شود و مروت و مردانگی باید باشد؛ اگر این موارد مهم وجود داشت، امنیت برای همه ایجاد می شود؛ هیچ کس با آدم با انصاف که در چارچوب عدالت حرکت می کند مشکلی ندارد، چرا که چنین انسانی اگر حرفی هم می زند حق را می گوید، اما اشکال آنجاست که گاهی برخی از دایره انصاف و عدالت خارج می شوند.

وی با بیان این که نه فقط خدمات شهرداری قم، بلکه مردم خدمات ۴۴ ساله انقلاب و نظام را در ایران می بینند، گفت: برخی کارها مثل نور است و حالا یکی بیاید و بخواهد این نور را کم فروغ نشان دهد و یا خاموش کند، نمی تواند، چون همه عملکردها و دستاوردها را می بینند.

سقائیان‌نژاد با بیان این که متأسفانه گاهی مشاهده می شود که اخلاق در جامعه ما دچار مشکل شده و به همین جهت خیلی راحت به هم تهمت می زنیم، دروغ می گوییم و قضاوت می کنیم، گفت: بالاترین بی امنیتی برای هرجامعه ای، نبود اخلاق است؛ شاید آدم نگران این نباشد که یک آدم زنگی تیغ به دست باشد، بلکه آدم نگران عدم اخلاق در برخی افراد است؛ و واقعا این تقوایی که وجود ندارد، می تواند نا امنی ایجاد کند؛ نگاه در این افراد، نگاه خدایی نیست و قضاوت‌ها رنگ و بوی الهی ندارد.

وی با تاکید بر پرهیز از تبلیغات نمایشی گفت: خیلی مواقع میبینم که برخی برای پروژه‌های کوچک و کم اهمیت افتتاحیه می گذارند اما در شهرداری برای پروژه های بزرگ قم افتتاحیه نگذاشتیم و گفتیم مردم خودشان افتتاح کنند و استفاده کنند.

شهردار قم گفت: برخی حاشیه‌ها، سبب می‌شود یک فرد حتی با وجود توانایی‌های متعدد، خودش را محدود کند تا مبادا درگیر حاشیه‌ها شود در حالی که می‌تواند خدمات بیشتری در این نظام و برای مردم ارائه کند.

سقائیان‌نژاد با بیان این که خیلی کارها را می‌شود انجام داد اما به دلیل همین حاشیه‌ها و افرادی که به راحتی تهمت می‌زنند و شایعه می‌سازند، از انجام آن‌ها صرف نظر می‌شود، گفت: اگر نیروهای درونی ما آزاد شود، خیلی از امور می‌تواند در کشور تحقق پیدا کند، اما اگر این نیروها در درون باقی بماند و پتانسیل‌ها آزاد نشوند، اتفاق خارج از قاعده‌ای اتفاق نخواهد افتاد.

سقائیان‌نژاد با بیان این که نگران قم هستم و می‌دانم بسیاری از رسانه‌ها همانند من نگران جلوگیری از پیشرفت و توسعه قم هستند، گفت: هیچ گاه قائل به طرفداری صرف از طرف رسانه‌ها نبوده‌ایم، بلکه معتقدیم هرچه حق هست را باید بگویند چرا که اگر نگاه بر اساس حق و خدایی شد، به دل تک تک افراد جامعه می‌نشیند.

شهردار قم گفت: خواسته‌ی ما از رسانه ها گفتن حق است؛ اشکالات و معضلات را هم بگویید اما به حق؛ از رسانه ها می‌خواهم که برای سربلندی و پیشرفت و توسعه قم قلم بزنید، چرا که به فرموده مقام معظم رهبری، خدمت به قم، خدمت به کل ایران است.

  • نویسنده : سید حسین نقیبی